Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

В м. Рівне щоденно збільшується кількість осіб, які обирають собі лікаря в ЦПМСД міста

«Зелений список» – це дані про кількість пацієнтів, що підписали декларації про вибір лікаря ПМД з лікарями відповідного закладу. На їхнє лікування у 2018 році закладений тариф у 370 грн. Проте залежно від віку пацієнта до цієї суми нараховують коефіцієнти.  

«Червоний список» – це дані про кількість пацієнтів, що не піписали декларації з сімейним лікарем. Держава в 2018 році фінансувала їхнє лікування через медичну субвенцію. На кожного такого пацієнта нараховував тариф у розмірі 240 грн. на рік.

В м. Рівному, станом на 9:00 год. 20.12.2018 року, 64 % населення уже обрали свого лікаря в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста. Рекомендуємо мешканцям міста не вагатись з вибором, а швидше визначитись та підписати декларацію. Кількість лікарів первинного рівня надання медичної допомоги, що досягли максимального об"єму декларацій, в ЦПМСД міста щотижня збільшується. На сьогодні таких лікарів в ЦПМСД м. Рівного уже 36. 

В закладах охорони здоров"я м. Рівного створені окремі місця для підписання декларацій та визначені відповідальні особи, аби не заважати лікарському процесу. Переглянути інформацію де і коли можна заключити декларацію з лікарем в ЦПМСД міста можна тут. Нагадаємо, що для зручноті пацієнтів підписання декларацій з лікарями ЦПМСД м. Рівного створено і в Центрі надання адміністративних послуг. Ознайомитись з лікарями "первинки" за посиланням: http://medrivne.com.ua/ua/310-reestr-likariv-oblasti-pacientam.

Проте, в 2019 році цей порядок дещо зміниться. 18.12.2018 року Уряд затвердив тарифи для медзакладів "первинки" на 2019 рікБазовий тариф Національної служби здоров’я України на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік складатиме 370 грн/рік на людину, також будуть застосовуватися вікові коефіцієнти.  У 2019 році сімейні лікарі, терапевти та педіатри зможуть набирати більше пацієнтів. Якщо кількість пацієнтів за деклараціями у лікаря первинної медичної допомоги перевищує рекомендований ліміт до 10 %, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн/рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів. Якщо ж кількість декларацій перевищуватиме оптимальну більше ніж на 10 %, то вони будуть оплачені за тарифом 370 грн/рік на людину із застосуванням понижувальних коефіцієнтів, без застосування вікових коефіцієнтів.

Нагадаємо, оптимальна кількість пацієнтів для сімейного лікаря складає 1 800, для терапевта — 2 000, а для педіатра — 900.

Постанова регулює й інші фінансові питання реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення на первинній ланці на 2019 рік: Медзаклади будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу до 1 липня 2019 року за тарифом 120 грн/рік на людину. Щомісяця буде здійснюватися перерахунок з урахуванням нових укладених декларацій.


Читайте також

Прийміть найщиріші вітання зі словами вдячності за вашу благородну працю. Споконвіку більше за скарби та всілякі надбання цінувалося здоров’я лю..
Інформація МОЗ України 11 червня в Рівному відбудеться публічна консультація для лікарів, керівників медичних закладів і управлінців у сфері охорони з..
З 10.06.2019 року педіатри Центру ПМСД "Центральний" м. Рівного проводитимуть прийом маленьких пацієнтів уже в оновлених кабінетах за адресою Драгоман..
Підписатись