Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Як правильно засмагати та кому варто уникати сонця

Бронзова засмага на тілі – це данина красі, яка для багатьох є ознакою гарного відпочинку. За цим трендом щороку женуться як жінки, так і чоловіки. Втім, не всі розуміють небезпеку тривалого перебування під сонячними променями. І капелюх та spf-крем не забезпечують повного захисту для шкіри!

Засмага – це захисна реакція. Під дією ультрафіолету у нижніх шарах епідермісу відкладається пігмент меланін, тому колір шкіри змінюється. 

Від довгого перебування на сонці:

  • може розвинутись сонячний дерматит (почервоніння та запалення шкіри);
  • можна отримати опіки I-III ступенів та сонячний удар (жар, свербіж, головний біль та біль в області почервоніння, загальна слабкість, прискорене дихання, запаморочення, аж до втрати  свідомості, безсоння, втрата апетиту). 

Сонячні опіки, отримані в дорослому віці, підвищують ризик розвитку раку шкіри!

Поради, як отримати красиву засмагу безпечно:

  • Засмагайте зранку (з 7 до 10.00 год) та після 16 год. Уникайте полуденних годин, коли сонячні промені особливо сильні.
  • Наносьте сонцезахисний крем з SPF30+ за пів години до виходу з приміщення. Поновлюйте крем кожні 2 години або після купання. 
  • Пийте багато чистої води, коли відчуваєте спрагу та сухість у роті. За водним балансом дітей та людей старше 65 варто слідкувати ретельніше.
  • Кофеїн, алкоголь та вода з великою кількістю цукру призводять до втрати більшої кількості рідини. Уникайте дуже холодних напоїв, тому що вони можуть викликати судоми шлунка.
  • Одягайте капелюх та сонцезахисні окуляри з відповідним рівнем захисту від ультрафіолетового випромінювання. Наприклад, на окулярах має бути позначка UV400.

Кому заборонено засмагати? 

Людям похилого віку, маленьким дітям, гіпертонікам, алергікам, вагітним, тим, хто страждає від новоутворень, меланом, захворювань ендокринної системи. 

Не рекомендується – людям зі світлою шкірою, з великою кількістю родимок на тілі або тим, у кого більш як 4 родимок діаметром від 6 мм; тим, хто в дитинстві кілька разів отримував сонячні опіки, та якщо у сімейному анамнезі є меланома.

Пам‘ятайте, що здоров‘я важливіше за тренди! Бережіть себе!


Читайте також

16 жовтня відзначають Всесвітній день анестезіолога! Робота анестезіолога передбачає забезпечення підготовки пацієнта до операції, загальне знеболенн..
Сьогодні у КНП «Центральна міська лікарня» РМР відбуваються урочистості з нагоди Дня лікарні. Відзначити медиків та подякувати їм за стійк..
Заклади охорони здоров‘я Рівненської міської ради запрошують на роботу спеціалістів. Зокрема: КНП «Центральна міська лікарня» РМР п..
Підписатись