Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Де містяться нітрати та як захистити себе від їхнього впливу

Влітку на прилавках починають з‘являтися свіжі фрукти, овочі та ягоди, які виглядають дуже апетитно. Втім, чимало людей остерігаються купувати кавуни чи, наприклад, персики через вміст нітратів.

Нітрати дуже часто асоціюються з отрутою, але чи дійсно це так і як захистити себе від негативного впливу?

Нітрати - це солі азотної кислоти, які також називають селітрою. Ці солі є частиною багатьох рослин, ґрунту і навіть нашого організму.

Варто зазначити, що більшість здорових людей не матиме проблем з нітратами, адже в допустимих нормах вони не шкідливі. Проте, якщо їх споживати надто багато, вони перетворюються в організмі на нітрити, які вже дійсно несуть шкоду.

На кількість нітратів в рослинах можуть впливати не тільки добрива, але й природні явища, які складно регулювати. Як-от хімічний склад ґрунту чи води для поливу, кількість світла, густота посівів та навіть частина доби, коли збирали урожай.

ВООЗ рекомендованою денною дозою нітратів вказує 3,7 мг/кг, тобто 222 мг для людини, масою 60 кг.

Як мінімізувати негативний вплив нітратів на організм

Щоб спожити шкідливу дозу нітратів, потрібно ще постаратися. Але якщо Ви все ж хвилюєтеся з цього приводу, то варто дотримуватися таких порад:

  • можна вживати менше овочів, фруктів та ягід з першого врожаю - нітратів в них все-таки може бути трохи більше;

  • їжте тільки ті частини овочів та фруктів, що містять найменше нітратів (обрізайте шкірку кабачків, огірків, редиски, обчищайте верхні листки капусти та не їжте зелену м‘якоть кавуна біля шкірки);

  • готуйте овочі (варіння).

До слова, купувати нітрат-тестери не варто, адже вони не є ефективними! Оскільки вони вимірюють рівень усіх солей, а не тільки нітратів, то показники є недостовірними.

І пам’ятайте, овочі, фрукти та ягоди - це невід’ємна частина здорового харчування. Боятися нітратів і тому знижувати їхню кількість у раціоні - абсолютно не потрібно.

За даними Міністерства охорони здоров‘я


Читайте також

Сьогодні, 31 грудня, святкує День народження медичний статистик відділу медичної статистики інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров..
Купання в крижаній воді на Водохреще - доволі поширена традиція. Втім, до цього процесу потрібно ставитися відповідально, щоб не отримати негативних н..
У ЗМІ та соціальних мережах активно поширюють інформацію про поширення метапневмовірусу. У Центрі громадського здоровʼя України наголошують, що ситуац..
Підписатись