У Рівному фахівці КНП «Центральній міській лікарні» РМР вперше провели складну операцію на серці - протезування аортального клапану біологічним протезом та імплантацію епікардіального електроду для постійної стимуляції.
Пацієнтом став 77-річний рівнянин, у якого діагностували критичний аортальний стеноз та дисфункцію синусового вузла.
Операцію провели команда лікарів Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії КНП «Центральна міська лікарня» РМР спільно із Тарасом Доманським з відділу трансплантації та хірургії серця інституту Шалімова.
Довідково!
Серед захворювань аортального клапана виділяють:
вроджені (найчастіше зустрічається двостулковий аортальний клапан);
набуті, що виникають в результаті різних запальних захворювань чи вікових змін.
Аортальний стеноз - це вада серця, яка проявляється деформацією та звуженням стулок клапана, розташованого між аортою та лівим шлуночком. Стеноз перешкоджає вільному току крові з лівого шлуночка до висхідної дуги аорти. Певний час лівий шлуночок компенсує патологію та пацієнт не помічає розвитку стенозу. Втім, згодом починають проявлятися симптоми - розвивається легенева гіпертензія. Хвороба може спричинити зупинку серця.
Стеноз аортального клапана є одною з найпоширеніших вад серця. За статистикою, до захворювання більш схильні люди похилого віку, особливо чоловіки.
Інформацію отримано зі сторінки Відділення інтервенційної радіології (кардіології) та реперфузійної терапії КНП «Центральна міська лікарня» РМР