Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Радіаційна аварія: що робити?!

В умовах війни, зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен з нас повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Одна з таких — радіаційна аварія, у результаті якої відбувається вихід радіоактивних продуктів або іонізуючого випромінювання за межі їх безпечної експлуатації, що призводить до опромінення населення та забруднення навколишнього середовища. 

ВАЖЛИВО! Інформацію про такі надзвичайні події слід використовувати тільки з офіційних джерел - від ДСНС, органів влади, тощо.

Разом з тим не завадить знати, що робити у випадку, якщо у вашій місцевості трапилась радіаційна аварія. Міністерство охорони здоров'я України розробило інфографіку щодо дій населення при радіаційній загрозі (додається).

Із основного – потрібно залишатись у приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку варто виконати. 

Окремо нагадаємо: приймати йодид калію для «профілактики» без потреби – недопустимо!!! Йодна профілактика здійснюється одноразово і лише після офіційного оповіщення. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу. 

Регламент йодної профілактики визначає такі вікові групи і дозування препарату стабільного йоду (калій йодид), який слід приймати після їжі:
• діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) — 16 мг;
• діти від 1 місяця до 3 років — 32 мг;
• діти від 3 до 12 років — 62,5 мг;
• підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують груддю — 125 мг.


Читайте також

Сьогодні, 31 грудня, святкує День народження медичний статистик відділу медичної статистики інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров..
У ЗМІ та соціальних мережах активно поширюють інформацію про поширення метапневмовірусу. У Центрі громадського здоровʼя України наголошують, що ситуац..
У закладах охорони здоровʼя Рівненської міської ради спостерігається зниження рівня захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19. Так, у період з 9.12 п..
Підписатись