Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Щороку всі школярі мають проходити медичний огляд. Це стосується як першокласників, які вперше йдуть до школи, так і інших школярів

Медогляд проводиться за записом до сімейного лікаря чи педіатра, з яким підписана декларація про надання первинної медичної допомоги. У разі його тимчасової відсутності – з будь-яким лікарем медичного закладу де заключено декларацію. 

За необхідності, лікар створить електронне направлення для дитини до вузького спеціаліста, з яким потрібно звернутись до будь-якого медзакладу, що має договір з Національною службою здоров'я України на амбулаторну допомогу, і тільки після його висновку видасть довідку форми 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно національного календаря щеплень (затвердженого наказом МОЗ України № 595 у 2011 році (разом зі змінами)), може бути відмовлено у видачі довідки форми 086-1/о.

Для відома, медогляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними.

Варто зазначити, що лише першокласники повинні пройти медогляди до 1 вересня, школярі інших вікових категорій – впродовж року. За роз’ясненнями Міністерство охорони здоров'я України та Головного санітарного лікаря України щодо умов проходження медогляду школярами, цей медичний огляд прив’язується до дня народження дитини та діє один рік (два тижні до та 2 тижні після дня народження). 

Слід пам’ятати, що медогляд дитини проводять у присутності батьків або інших законних представників. Відповідальність за проходження медичного огляду покладається на батьків чи опікунів дитини.


Читайте також

Парвовірусна інфекція - гостре інфекційне захворювання переважно дитячого віку, що викликається парвовірусом людини типу В19 і характеризується різном..
Колоноскопія — це обстеження для оцінки стану слизової оболонки прямої, товстої та частини кінцевого відділу тонкої кишки. Цей метод діагностики..
Іноді лікарського засобу, який потрібно отримати за е-рецептом, може не бути в аптеці. Зазвичай пацієнту в таких випадках пропонують замовити необхідн..
Підписатись