Провести щеплення вакциною АДП в КНП "ЦПМСД «Центральний»" РМР, КНП "ЦПМСД "Північний" РМР та КНП "ЦПМСД "Ювілейний" РМР можна уже з понеділка. Для цього слід звернутись до лікаря з яким заключили декларацію та після огляду отримати направлення на щеплення. Кабінети щеплень працюють з понеділка по п"ятницю з 8:00 і до 16:00, та окремі кабінети по щепленню дитячого населення проводять щеплення до 20:00 год.
Згідно з Календарем профілактичних щеплень, аби захистити дитину від дифтерії, її треба вакцинувати у 2, 4 та 6 місяців, а потім - у півтора року. Для таких профілактичних щеплень у всіх Центрах ПМСД Рівного є індійська вакцина АКДП. У 6 років дитині вводять двокомпонентну вакцину проти дифтерії і правця (без кашлюка). А далі кожні 10 років треба проводити ревакцинацію аби підтримувати імунітет проти дифтерії.
Дифтерія - інфекційне захворювання, викликане дифтерійною бактерією, що передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему.
Деякі батьки після вакцинації дітей кажуть, що діти скаржаться, що у них тягне ногу чи вона болить, може навіть піднятись температура тіла. Та це не ускладнення, це реакція організму на вакцину. Місце де вводили вакцину може почервоніти, припухнути, іноді справді може виникати ниючий біль чи підніматись температура, але за кілька днів (2-3) все безслідно проходить і дитина має надійний захист від хвороб. І це порівняно ніщо з тим, які ускладнення може дати дифтерія - запевняють педіатри Рівного.
За 7 місяців 2019 року в Центрах ПМСД міста Рівного 7527 дітей щеплено проти дифтерії:
✅ вакциною АКДП - 4787
✅ вакциною АДП - 1577
✅ вакциною АДП-м - 1163