Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Всесвітній тиждень імунізації триває і в закладах охорони здоров"я Рівного

Щорічно в останній тиждень квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Всесвітній тиждень імунізації покликаний привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин. Це заклик до людей на всіх рівнях, від міжнародних донорських організацій до широкої громадськості, робити більше для розширення охоплення імунізацією на благо всіх нас.

Що таке імунізація? 

Імунізація допомагає захистити Вас від інфекційних захворювань. А також сприяє зниженню поширення захворювань і запобігає епідемії. У більшості випадків імунізація проходить у вигляді ін'єкцій. Препарат, який вводитися називається вакцина, а процес - вакцинацією або імунізацією. 

У вакцині, як правило, міститься невелика кількість ослаблених або мертвих форм мікроогранізмов або вірусів, які викликають захворювання. Такої кількість не достатньо для розвитку захворювання в дійсності. Але його цілком достатньо для формування відповіді імунної системи, при якому виробляються антитіла. Згодом антитіла зможуть розпізнавати і атакувати подібні мікроорганізми або віруси при попаданні їх в організм. 

Іноді вакцинація не запобігає захворюванню повністю, але сприяє більш легкому його протіканню. Одні вакцинації робляться тільки один раз. Інші вакцинації проводяться в кілька етапів. 

Працівники охорони здоров'я, дослідники у галузі медицини і професійні медичні організації рекомендують дітям проводити вакцинацію. Вакцинація запобігає виникненню інфекційних захворювань, проти яких часто не існує лікування. В результаті такі захворювання можуть призводити до ускладнень і навіть настання смерті. 

Для деяких людей існують протипоказання до вакцинації або, ж імунітет у них після щеплення не розвивається. Єдиним захистом таких людей від інфекційних захворювань може бути вакцинація інших людей. За умови якщо інші люди проходять вакцинацію, захворювання стає менш поширеним. 

Організм реагує на вакцинацію, як правило, добре і якщо незначні ускладнення і виникають, то тривають вони не довго. Важкі ускладнення після вакцинації трапляються вкрай рідко. У рідкісних випадках працівники охорони здоров'я можуть рекомендувати пройти вакцинацію пізніше.

Чому необхідно проводити вакцинацію? 
• Імунізація може захистити Вас і Вашу дитину від небезпечних захворювань, а також сприяє зниженню поширення захворювань і запобігає епідемії. 
• Пройти імунізацію набагато легше, ніж лікувати захворювання. Так, вакцини можуть викликати побічні ефекти, але в дуже рідкісних випадках. 
• Вакцинація також необхідна для прийому на роботу або для поїздок в інші країни. Запитайте у лікаря щодо необхідності вакцинації як мінімум за 6 місяців до від'їзду. 
• Жінці, яка планує завагітніти, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо імунізації. Ті, хто проживають з вагітною жінкою, також повинні проконсультуватися з лікарем про доцільність вакцинації.

Імунізація є одним з найуспішніших та ефективніших медико-санітарних заходів. Вона дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті. Сьогодні рутинна (гарантована державою) вакцинація в Україні здійснюється проти десяти хвороб: туберкульозу, дифтерії, правця, коклюшу, поліомієліту, кору, краснухи, епідемічного паротиту, гепатиту В та Hib-інфекції. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 24,7% смертей спровоковані інфекційними захворюваннями. Якщо говорити про дитячу смертність, то такі недуги спричиняють уже 63% смертей. 

Які вакцини є у закладах охорони здоров"я м. Рівного та що необхідно аби провести імунізацію? На сьогодні центри первинної медико-санітарної допомоги та пологовий будинок міста Рівного вдосталь забезпечені необхідними імунобіологічними препаратами, такими як:

  • Еувакс (виробництва Кореї);
  • Енджерікс-В (виробництва Бельгії);
  • Пріорікс (виробництва Бельгії);
  • ІПВ (виробництва Франції);
  • ОПВ (виробництва Бельгії);
  • БЦЖ (виробництва Болгарії);
  • АДП (виробництва Болгарії);
  • АДП-м (виробництва Індії);
  • АКДП (виробництва Індії);
  • ХІБ (виробництва Індії).

​Детальніше від яких інфекційних захворювань захищає кожна з перераховних вакцин

​Аби своєчасно рівняни могли отримати необхідні щеплення в ЦПМСД Рівного, в першу чергу, варто заключити декларацію з лікарем або ж звернутись до лікаря з яким уже підписана декларація. Після необхідного огляду та оцінки стану здоров"я лікар направить на щеплення. Вакцини, які закуплені за державний кошт (відповідно до календаря профілактичних щеплень) в закладах охорони здоров"я м. Рівного є безкоштовними! Щеплювальні кабінети в ЦПМСД м. Рівного працюють щоденно (понеділок-п"ятниця) з 8:00 та до 16:00, а окремі і до 20:00 год. Для більш детальної інформації необхідно звертатись в ЦПМСД міста Рівного.

Кожному з нас варто пам"ятати, що імунізація є невід'ємним правом людини на здорове і повноцінне життя та найефективнішою зброєю у подоланні інфекційних хвороб. 


Читайте також

5 грудня в Україні відзначають День працівників статистики! Статистична служба в Управлінні охорони здоровʼя виконавчого комітету Рівненської міської..
Рентгенографія — це один із оперативних та ефективних способів діагностикирізноманітних порушень та захворювань. Найчастіше рентген використовує..
Українські Захисники – це хоробрість, відвага та міць. Бійці Збройних сил неодноразово доводили, що ворог безсилий перед нашою єдністю та нескор..
Підписатись