Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей
Записатись на прийом до лікаря
Для пошуку сімейного лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

У 2018 році на впровадження Урядової програми «Доступні ліки» в м. Рівному витрачено 7,5 млн.грн.

В рамках Урядової Програми «Доступні ліки» управління охорони здоров'я м. Рівного використало у 2017 році 4,7 млн. грн. Майже 70 тисяч жителів м. Рівного та області отримали лікарські засоби згідно рецептів, за якими здійснюється повне або часткове відшкодування вартості. У 2018 році на Урядову програму «Доступні ліки» витрачено 7,5 млн.грн., «доступні ліки» отримало 86,5 тисячі осіб.

Нагадаємо, що з квітня 2017 року в Україні стартувала програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. З 2017 року управління охорони здоров'я м. Рівного уклало договори про відшкодування витрат, понесених у зв'язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується, з аптечними закладами. Кількість аптек, які долучаються до програми «Доступні ліки», як і перелік лікарських засобів періодично змінюються.

Рівнянам аби отримати лікарські препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря в центр первинної медико-санітарної допомоги міста, отримати виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки. 

Наказом МОЗ України від 21.01.2019 року № 148 "Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 21 січня 2019 року" затверджено оновлений Реєстр медичних препаратів у який увійшло 257 лікарських засобів. Попередній Реєст лікарських засобів, що підлягали повному або частковому відшкодуванню, які було затверджено наказом МОЗ України від 23.07.2018 року № 1367, містив 261 лікарський препарат. В оновлений Реєстр лікарських засобів у січні 2019 року увійшло 42 лікарських препарати, які є повністю безкоштовними.

Уже в цьому році в реалізації Урядової програми "Доступні ліки" відбудуться зміни: з 1 квітня 2019 року програма "Доступні ліки" переходить в адміністрування Національної служби здоров"я України. Лікарські засоби в межах програми будуть відпускатись за електронними рецептами. А відшкодування вартості відбуватиметься за договором аптеки з НСЗУ, укладеним в електронній системі охорони здоров"я. 

З 1 квітня 2019 року "Доступні ліки" в аптеці почнуть відпускатись за номером рецепту, який електронна система охорони здоров"я надсилатиме в смс-повідомленні на мобільний телефон пацієнта.

На сьогодні пацієнт може отримати лікарський засіб по програмі "Доступні ліки" лише у тому регіоні у якому виписаний рецепт. Але із запуском електронного рецепту ця умова зміниться та пацієнт зможе отримати виписаний по програмі "Доступні ліки" медичний препарат в будь-якому місті України без прив"язки до регіону. 

На реалізацію програми "Доступні ліки" в Україні на 2019 рік Уряд передбачив 1 млрд. грн.: 250 млн. грн. на регіональну субвенцію та 750 млн. грн. на забезпечення функціонування програми через НСЗУ.

 

 

 

 


Читайте також

Близько 180 тисяч пацієнтів обрали для себе лікаря «первинки» в центрах первинної медико-санітарної допомоги Рівного. Пацієнти, які не під..
З 01.03.2019 року в центрах первинної медико-санітарної допомоги м. Рівного впроваджено нову медичну інформаційну систему Helsi яка відновила електрон..
За інформацією аптечних мереж, які зареєстровані на сайті НСЗУ, як такі, що заключили договір для реалізації програми «Доступні ліки» у м...
Підписатись