Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Школярі зможуть навчатись на стаціонарі: у 2019 році така можливість буде в усіх обласних лікарнях

Інформація МОЗ України

МОЗ України разом з МОН України ухвалили положення, згідно з яким школярі зможуть продовжувати навчання за шкільною програмою в умовах стаціонару. Головні умови — бажання дитини вчитися, згода батьків та дозвіл від лікаря. Для того, щоб розпочати навчання, батьки або законні представники дитини мають написати заяву.

 

ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ НАВЧАННЯ В ЛІКАРНІ

Навчання у лікарнях по своїй суті не відрізнятиметься від шкільного: учні так само вчитимуться за шкільною програмою, відповідатимуть і отримуватимуть оцінки, а в кінці року - проходитимуть атестацію. Тривалість занять може бути стандартною, розділеною на частини або зменшеною - в залежності від стану здоров’я дітей та рекомендацій лікарів.

Дитина зможе здобувати освіту очно (відвідувати класи в лікарні чи індивідуально займатись з вчителем) чи дистанційно (через електронні засоби працювати з вчителями свого класу).

В одному шкільному класі в лікарні займатимуться від 5 до 12 учнів. Якщо дитина за станом здоров’я не може піти до класу, але хоче навчатися і дозволяє лікар, то вчителі проводитимуть індивідуальні уроки в палатах або ж вона займатиметься з вчителями своєї школи онлайн.

Коли дитину випишуть з лікарні — вона отримає довідку про успішність та рівень засвоєння освітнього матеріалу. Програма передбачає, що можна отримати документ про загальну середню освіту.

 

ЯК БУДЕ ОРГАНІЗОВАНА ВЗАЄМОДІЯ ШКОЛИ І ЛІКАРНІ

Уже наступного року усі обласні лікарні підпишуть угоди про співпрацю з місцевими закладами загальної середньої освіти. За бажанням долучитись до програми навчання в лікарнях можуть і районні лікарні.

Керівництво медзакладу має забезпечити приміщення для класної кімнати, створити належні умови для проведення занять та визначити координатора освітнього процесу. Він організовуватиме відвідування занять, утримуватиме в належному стані приміщення, інформуватиме працівників закладу освіти та інших учасників освітнього процесу про особливості роботи медзакладу.

Контролем якості освіти опікуватиметься директор відповідної школи. Директор визначатиме координатора освітнього процесу від школи. Він стежитиме за наявністю підручників, освітніх ресурсів та сервісів, розкладом занять тощо.


Читайте також

Сьогодні День народження святкує фахівець із звʼязків з громадськістю інформаційно-аналітичного центру Управління охорони здоровʼя виконавчого комітет..
Рентгенографія — це один із оперативних та ефективних способів діагностикирізноманітних порушень та захворювань. Найчастіше рентген використовує..
КНП «Центральна міська лікарня» РМР отримала гуманітарний вантаж від благодійників з Німеччини. Сьогодні гуманітарну допомогу з партнерс..
Підписатись