Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Як уникнути загострень серцево-судинних хвороб при високих температурах повітря!

Літо триває, по переду спекотні дні. У людей, які мають проблеми із серцево-судинною системою, в умовах стійкої спеки загострюються та ускладнюються хвороби серця – підвищується чи понижується артеріальний тиск (АТ), розвиваються напади стенокардії.

Найбільш негативний вплив на організм людей має перепад атмосферного тиску. Тому важливо контролювати та нормалізовувати АТ людям, які хворіють гіпертонічною хворобою. Потрібно прислухатися до відчуттів організму, бо інколи підвищення АТ є безсимптомним. Особливу увагу потрібно звернути, коли наростає загальна слабість з появою болю за грудиною, коли стається задишка, з’являється серцебиття чи перебої в роботі серця. Це серйозні симптоми, які потребують негайного звертання в медичний заклад – до сімейного лікаря та кардіолога.

Профілактика — завжди дешевша та ефективніша, ніж лікування. Сьогодні в Україні хвороби серцево-судинної системи — головна причина смерті серед населення. Місто Рівне не є виключенням! При цьому половина випадків зниження смертності від хвороб систем кровообігу можлива за рахунок зменшення впливу факторів ризику на організм. Слідкувати за вагою, покинути палити та вживати алкоголь і регулярно проходити медичні обстеження— не так вже й багато потрібно, щоб зменшити ризик серцево-судинних захворювань.

Літня спека посилює ризик перегрівання, виникнення сонячних та теплових ударів, що особливо небезпечно для літніх людей, а також для людей з ожирінням та хворобами серця. 

ЩОБ УНИКНУТИ ЗАГОСТРЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ХВОРОБ У СПЕКУ, КАРДІОЛОГИ МІСТА РАДЯТЬ

► посилити питний режим – вживання води до 3 літрів на день, зеленого чаю без цукру, фрешів;
► повністю відмовитися від газованих напоїв, оскільки вони потребують додаткового прийому рідини, щоб утилізуватися, а її в спеку не вистачає;
► носити легкий одяг з натуральних тканин;
► уникати фізичних навантажень при температурі повітря вище плюс 26-30 Сº;
► не вживати алкогольних напоїв;
► збільшити вживання овочів та фруктів – вони дають організму вологу та збагачують вітамінами та мікроелементами;
► зменшити вживання солі, оскільки вона затримує рідину, що призводить до виникнення набряків та збільшує навантаження на серце;
► протирати обличчя, шию, груди, кінцівки серветками, попередньо змоченими в холодній воді;
► людям, які хворіють на гіпертонічну хворобу, при виході на вулицю потрібно мати зі собою гіпотензивні препарати, а тим, які хворіють стенокардією – прийняти таблетку нітрогліцерину, а в разі нападу задухи використати аерозоль "Нітромінт" та розжувати одну таблетку аспірину;
► не виходити на вулицю в спеку з 12.00 до 16.00, оскільки саме в цей час промені сонця є найнебезпечнішими.


Читайте також

26 листопада – Міжнародний день боротьби з ожирінням. Ожиріння – це захворювання, яке характеризується надлишковим накопиченням жирової т..
Сьогодні, 3 грудня, відзначають Міжнародний день осіб з інвалідністю! Цей день покликаний підвищити обізнаність про необхідність реагувати на потреби ..
У закладах охорони здоровʼя Рівненської міської ради спостерігається зниження рівня захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19. Так, у період з 9.12 п..
Підписатись