Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Випадки захворюваності на кір уже зареєстровано і в м.Рівному!

Протягом 9-11 лютого 2018 року в закладах охорони здоров′я міста зареєстровано 9 звернень з приводу захворювання на кір, з них 8 осіб госпіталізовано в інфекційне відділення для дітей Центральної міської лікарні м. Рівне. Всі випадки захворюваності на кір зареєстровані серед дитячого населення. Із них 2 жителів міста Рівного, 3 діток із закритого колективу та 3 жителів з районів та міста Одеси. Переважна більшість захворівших діток вікової категорії 0-4 років, 3 випадки з вікової категорії 5-14 років та 1 підліток.

Що таке кір, як можна підхопити цю недугу та як же вберегтись?! - коментує міський лікар-педіатр Юрій Денисенко

Що таке кір? – гостре, вірусне інфекційне захворювання, яке протікає з лихоманкою, явищами інтоксикації (головний біль, погане самопочуття, висока температура), ураженням слизових оболонок, дихальних шляхів, рота, зіва та очей. Джерело інфекції – хворі на кір.

Як же передається це захворювання? 
"Шлях передачі повітряно-крапельний. При контакті із хворим на кір вірогідність виникнення захворювання у не щеплених дітей наближається до 100 %" - каже міський лікар-педіатр Юрій Денисенко.

Інкубаційний період (період від контакту із хворими на кір до виникнення захворювання) від 9 до 21 дня, але найчастіше 9-11 днів, при чому найчастіше хворіють діти до 9 років.

Клінічні прояви захворювання – виділяють три періоди:
✔1-й – тривалістю 3-5 днів, катаральний. Проявляється високою температурою, явищами інтоксикації, кашлем, нежиттю, кон′юктивітом зі світлобоязню.
✔2-й період – висипання. Через 3-5 днів від початку захворювання, стан погіршується, знову підвищується температура і з′являється висипка, для якої характерна етапність:
☛в 1-шу добу – висипка з′являється на обличчі, шиї, на верхніх ділянках тулуба;
☛на 2-й день – висипка з′являється на тулубі та руках;
☛на 3-й день – на ногах.

Які ускладнення можуть виникати при захворюваності на кір? - Важкі пневмонії, енцефаліти, ураження нервової системи, отіти, стоматити, ураження шлунково-кишкового тракту.

● В загальному смертність на кір складає 1 випадок на 800-1000 захворівших.

Профілактика:
☝ Планова вакцинація проти кору, яка проводиться дворазово в 1 рік та 6 років, а якщо вакцинація не була проведена планово, дітей вакцинують і в інші вікові періоди, в залежності від віку 1 або 2 рази.
☝Після контакту із хворими на кір, не щепленим дітям на протязі 72 годин можна зробити щеплення проти кору.

☝☝☝ Чи можуть хворіти вакциновані діти?☝☝☝
"Вкрай рідко трапляються випадки, що вакциновані діти можуть захворіти, але захворювання протікає в легкій формі та без ускладнень" - розповідає міський педіатр Юрій Тихонович


Читайте також

До КНП «Центральна міська лікарня» РМР доставили нове сучасне обладнання – мікроскоп для нейрохірургії. Операційний мікроскоп для н..
Після тривалих зимових свят важко зібратися та повернутися до звичайного ритму. Калорійна їжа також негативно позначається на травній системі. Нерідко..
Колектив Управління охорони здоровʼя виконавчого комітету Рівненської міської ради вітає українців з Різдвом Христовим! Різдво Христове – це за..
Підписатись