Протягом 9-11 лютого 2018 року в закладах охорони здоров′я міста зареєстровано 9 звернень з приводу захворювання на кір, з них 8 осіб госпіталізовано в інфекційне відділення для дітей Центральної міської лікарні м. Рівне. Всі випадки захворюваності на кір зареєстровані серед дитячого населення. Із них 2 жителів міста Рівного, 3 діток із закритого колективу та 3 жителів з районів та міста Одеси. Переважна більшість захворівших діток вікової категорії 0-4 років, 3 випадки з вікової категорії 5-14 років та 1 підліток.
Що таке кір, як можна підхопити цю недугу та як же вберегтись?! - коментує міський лікар-педіатр Юрій Денисенко
● Що таке кір? – гостре, вірусне інфекційне захворювання, яке протікає з лихоманкою, явищами інтоксикації (головний біль, погане самопочуття, висока температура), ураженням слизових оболонок, дихальних шляхів, рота, зіва та очей. Джерело інфекції – хворі на кір.
● Як же передається це захворювання?
"Шлях передачі повітряно-крапельний. При контакті із хворим на кір вірогідність виникнення захворювання у не щеплених дітей наближається до 100 %" - каже міський лікар-педіатр Юрій Денисенко.
● Інкубаційний період (період від контакту із хворими на кір до виникнення захворювання) від 9 до 21 дня, але найчастіше 9-11 днів, при чому найчастіше хворіють діти до 9 років.
Клінічні прояви захворювання – виділяють три періоди:
✔1-й – тривалістю 3-5 днів, катаральний. Проявляється високою температурою, явищами інтоксикації, кашлем, нежиттю, кон′юктивітом зі світлобоязню.
✔2-й період – висипання. Через 3-5 днів від початку захворювання, стан погіршується, знову підвищується температура і з′являється висипка, для якої характерна етапність:
☛в 1-шу добу – висипка з′являється на обличчі, шиї, на верхніх ділянках тулуба;
☛на 2-й день – висипка з′являється на тулубі та руках;
☛на 3-й день – на ногах.
● Які ускладнення можуть виникати при захворюваності на кір? - Важкі пневмонії, енцефаліти, ураження нервової системи, отіти, стоматити, ураження шлунково-кишкового тракту.
● В загальному смертність на кір складає 1 випадок на 800-1000 захворівших.
Профілактика:
☝ Планова вакцинація проти кору, яка проводиться дворазово в 1 рік та 6 років, а якщо вакцинація не була проведена планово, дітей вакцинують і в інші вікові періоди, в залежності від віку 1 або 2 рази.
☝Після контакту із хворими на кір, не щепленим дітям на протязі 72 годин можна зробити щеплення проти кору.
☝☝☝ Чи можуть хворіти вакциновані діти?☝☝☝
"Вкрай рідко трапляються випадки, що вакциновані діти можуть захворіти, але захворювання протікає в легкій формі та без ускладнень" - розповідає міський педіатр Юрій Тихонович