Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Як спека впливає на організм людини - поради та застереження від практикуючого лікаря КЗ "Центру ПМСД "Північний" м.Рівне Іванни Тодеріки

Коли спекотно, наш організм втрачає рідину яка виділяється в основному з потом і сечею. Втрата рідини призводить до зневоднення, зневоднення веде до згущення крові і утворення тромбів у судинах. У таких умовах серце починає відчувати сильне навантаження. Йому потрібно проштовхнути більш густу кров по судинах і на тлі всього цього трапляються інфаркти, інсульти, тромбози та інші неприємності. Доказом цього служить підвищена кількість смертей в літні місяці від інфарктів та інсультів у людей молодого віку, не говорячи вже про судинні кризи і теплові удари які трапляються безпосередньо на вулицях, оскільки у спеку зменшується кількість кисню, що призводить до гіпоксії мозку. Люди не звикли до такої спеки, особливо погано переносять спеку люди старше 60 років, які мають зайву вагу і ті, хто страждає захворюваннями серця і судин.

Що пити у спеку? Очищена вода, Мінеральна вода без газу, Вода з лимоном, не солодкі соки, компоти, зелений чай втамовує спрагу і виводить токсини. Для здорової людини в жаркий час потрібно випивати не менше 3-х літрів на добу, для людей із захворюваннями серця і нирок до 2 літрів на добу. Пиво як і інші спиртні напої викликають зневоднення. Тим більше рідко у кого влітку пиво обмежується одним келихом. Вечірні 1,5 – 2 літра пива, на ранок заженуть ваше серце, і вдень коли спека досягне 40°С ви будете ловити його в п’ятах.

Що потрібно їсти в спеку? Овочі, фрукти. Виключіть: жирні, солені, смажені продукти, каву, алкоголь.

Поради «сердечникам» в спеку - Ви, як ніхто інший повинні поберегти себе в спекотні дні! Ні в якому разі не влаштовуйте собі відпочинок від пігулок, які вам призначив лікар для зниження артеріального тиску і розрідження крові. З Вами завжди повинен бути Валідол, Корвалол і Нітрогліцерин. При зниженому артеріальному тиску вживайте краплі елеутерококу 15 кр/добу. Не виходьте на вулицю в найспекотніший час з 12 до 17 годин. Якщо Ви опинилися на вулиці в спеку, намагайтесь перебувати у тіні. Не забувайте про головні убори (панамки, кепки, косинки). Носіть легкий і вільний одяг з бавовняних і лляних тканин.

Практикуючий лікар КЗ "Центру ПМСД "Північний" Іванна Тодеріка


Читайте також

Фахівці КНП «Пологовий будинок» РМР продовжують рятувати життя маленьких пацієнтів! Після 48 днів інтенсивної терапії та 32 днів постінтен..
У КНП «ЦПМСД «Ювілейний» РМР пацієнти можуть отримати медичні послуги згідно 5 пакетів медичних послуг, за якими заклад законтрактов..
Особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України можуть отримати послуги з лікування та зубопротезування в КНП «..
Підписатись