Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Ігор Дундюк: «Не бійтеся йти до лікарні!»

Рівненська центральна міська лікарня майже на 100% забезпечена медикаментами для надання невідкладної допомоги. У закладі стверджують, що при апендициті, інфарктах чи пораненнях оперують пацієнтів терміново і мають на це усі потрібні препарати. Безкоштовним, втім, є лише перший день перебування, далі хворих та їхніх родичів таки просять купувати ліки за свої кошти, проте медики стверджують, що людей, які не мають грошей, без меддопомоги не лишають.

Ігор Дундюк, заступник головного лікаря Рівненської центральної міської лікарні:
— На жаль, люди часто терплять біль до останнього, бо думають, що їм без грошей не допоможуть. Через це у нас і смертність висока. Я закликаю: не варто боятися йти до лікарні! Лікарі порадять, що робити, підберуть потрібне лікування. Так, медицина у нас дуже мало забезпечена бюджетним фінансуванням. Але наразі наша лікарня має стовідсоткове покриття витрат на невідкладну допомогу. До прикладу, коли людину привозять з апендицитом, протягом двох годин її оперують, і операція є безкоштовною. Далі вже медики змушені просити купувати ліки, бо фінансування передбачене лише на перший день перебування. Маємо 29,59 грн. на одного хворого на добу, коли одна ампула антибіотиків може коштувати більше сотні гривень.

Однак людям, які не мають грошей, ми помирати не даємо. До прикладу, днями з виразкою привезли хлопця-вантажника, сироту, якому ніде взяти грошей. Лікуємо його за рахунок закладу. Додам, що на нашому сайті є список безкоштовних ліків, що наявні у закладі.
Окрім того, у нас повністю безкоштовне лікування для учасників АТО, частина аналізів теж безплатна — покриває міський бюджет. За аналізи, де дорогі реактиви, просимо у пацієнтів вже кошти на витратні матеріали.

Медики дуже сподіваються, що в країні запрацює страхова медицина. Нині і пацієнти, і лікарі у дещо принизливому становищі: лікар замість того, щоб лікувати і надавати все якнайкраще, мусить запитувати, чи є у людини достатньо коштів.

Наприклад, людину привозять з інфарктом. Необхідні для збереження життя заходи вживаємо безкоштовно, але найкраще у такій ситуації ставити стент (конструкцію, яка розширює судину. — Ред.), аби людина змогла повноцінно жити і не була інвалідом. Лише сам стент — від 4 тис. грн., хороші — у межах 20 тис. грн., не кажучи вже про інші витратні матеріали, які потрібні для стентування. Держава коштів на це не виділяє, тому лікарі змушені перепитувати, чи у родини достатньо грошей на таку операцію. Було кілька випадків, що родичі погоджувалися, стент за 30 тис. грн. ставили, а потім лікарю говорили, що не мають як за нього заплатити. Хірург мусив шукати кошти сам.

Пан Дундюк наразі веде активні переговори з районними лікарнями. У міській віднедавна роблять лапароскопічні операції на діафрагмальній грижі. Оскільки мініінвазивні технології дозволяють оперувати без великих розрізів, людину виписують з лікарні уже за кілька днів після операції. Раніше людей з цим типом грижі, який завдає постійного болю, направляли до Одеси, тепер же операцію можна зробити у Рівному. На витратні матеріали йтиме приблизно 7 тис. грн.

Оперувати діафрагмальні грижі лапароскопічним методом рівненські лікарі навчалися від білоруським колег. Тепер від білорусів планують перейняти й досвід з панкреатодуоденальної резекції — оперування за допомогою мініінвазивних технологій пухлин підшлункової залози. Ці операції вважають надзвичайно складними.

Також лікарі ЦМЛ сподіваються, що Україна наблизиться до показників країн ЄС щодо операцій на сонних артеріях, які допомагають запобігти ішемічним інсультам (крововиливу в мозок). Якщо за рік у Європі роблять 150-200 тис. таких операцій, то в Україні — 500-700, попри те, що потребують їх до 20 тис. осіб щороку.

Юрій Самойлик, судинний хірург Рівненської ЦМЛ:
— Із 10 пацієнтів, які до мене звертаються, 2-3 потребують операцій на сонній артерії, але лише один погоджується на неї. Більшість відмов — через нестачу коштів. Є два конкурентні типи операцій, які допомагають уникнути людині ішемічного інсульту: видалення атеросклеротичної бляшки, яка з віком наростає в артерії й перешкоджає доступу крові до мозку, та встановлення стента. Перша операція дешевша, але її проводимо людям, які відносно здорові. А стент для сонної артерії коштує від 20 тис. грн. До речі, про можливу наявність атеросклеротичної бляшки, що може призвести до інсульту, свідчить низка симптомів: головний біль, головокружіння, порушення зору на одному оці, оніміння частини обличчя, носові кровотечі.

Газета "Рівне вечірнє"


Читайте також

15 листопада – Всесвітній день без алкоголю! Вживання алкоголю є одним із провідних факторів ризику смерті та інвалідності у всьому світі. Алког..
12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією. Пневмонія – це форма гострої респіраторної інфекції, яка вражає легені. Легені скл..
В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Мета кампанії — мотивувати людей тестуватися та інформувати про пер..
Підписатись