Астма є хронічним захворюванням, для якого характерні періодичні напади задишки та свистячого дихання, тяжкість та частота яких можуть різнитися в різних людей. Симптоми можуть виникати декілька разів на день або тиждень, у деяких людей стан може погіршитись під час фізичної активності та вночі. Астма є одним із найбільш розповсюджених хронічних захворювань серед дітей.
У закладах охорони здоровʼя Рівненської міської ради упродовж 2024 року зареєстровано 3062 випадки бронхіальної астми. Серед пацієнтів – 281 дитина віком до 17 років. Летальних випадків від бронхіальної астми за вказаний період не зареєстровано.
Основні причини астми достеменно не з’ясовані, втім, найбільш вагомими факторами ризику виникнення захворювання є поєднання генетичної схильності та дії зовнішніх факторів (регулярне вдихання алергенів, хімікатів, тютюнового диму та інше).
Іншими факторами, що можуть викликати напад астми, є холодне повітря, сильне емоційне збудження, наприклад, гнів або страх, фізичні вправи.
Як зменшити ризик захворювання?
• тримайте помешкання в чистоті, щоб уникнути впливу домашніх алергенів;
• використовуйте засоби індивідуального захисту на робочих місцях, щоб уникнути впливу промислових алергенів;
• уникайте дії тютюнового диму, в тому числі вторинної – киньте цю звичку, порекомендуйте це зробити оточуючим;
• при проявах алергії зверніться до лікаря;
• не приймайте ліки без призначення лікаря.
Памʼятайте про важливість ранньої діагностики: звертайтеся до лікаря при появі перший симптомів астми! Завдяки сучасним методам діагностики та лікування, люди з астмою можуть вести повноцінне та активне життя.