Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Відбулось засідання круглого столу з питань впровадження урядової програми "Доступні ліки"

Сьогодні, 10.04.2017 року на засіданні круглого-столу управління охорони здоров*я м.Рівного спільно з міськими позаштатними лікарями-спеціалістами обговорювали питання впровадження урядової програми "Доступні ліки".

У квітні в Україні стартує програма «Доступні ліки», яка дозволить громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. При цьому інші програми відшкодування, які, наприклад, діють на інсуліни, продовжуватимуть працювати.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Перед стартом програми Міністерство охорони здоров’я порівняло ціни на аналогічні діючі речовини за 3 категоріями у 5 європейських країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі середньої ціни за добову дозу в цих країнах, Уряд встановив граничну ціну на лікарський засіб в Україні, а також ціну, яку повністю відшкодовує держава у рамках програми «Доступні ліки». Реєстр виробників, які добровільно зголосились на участь у програмі, містить стовпчик «Розмір відшкодування за упаковку, грн.». І держава компенсує вартість лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки» з найнижчою ціною. Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. За решту ліків за програмою необхідно доплатити різницю в ціні.

В місті Рівному понад 130 тисяч мешканців міста, хворих на бронхіальну астму, цукровий діабет і сецево-судинні недуги, невдовзі зможуть скористатися програмою «Доступні ліки», які відпускатимуть у 56 рівненських аптеках.

На сьогодні управління охорони здоров'я уклало договори про відшкодування витрат, понесених у зв'язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується з 10 суб'єктами господарювання.
Кількість аптек, які долучилися до програми «Доступні ліки», як і перелік лікарських засобів, з часом може збільшитися. Інформація про це буде розміщена на офіційному сайті управління охорони здоров'я Рівненського міськвиконкому.

На виконання вищевказаної програми з 1 квітня 2017 року лікарі медичних закладів м. Рівного виписують рецепти. До 1 липня 2017 року аптечною мережею будуть прийматися рецептурні бланки як старого так і нового зразка. На рецептурних бланках старого зразка повинен бути штамп червоного кольору «Вартість підлягає відшкодуванню». Рецептурний бланк дійсний протягом 30 днів.

Станом на 10.04.2017 року аптечні мережі «Віса», «Тетрамед» та «Рівнефармація» розпочали відпуск лікарських засобів згідно задекларованого реєстру.

Міністерство визначило 21 діючу речовину (16 - для лікування серцево-судинних хвороб, 2 - цукрового діабету і 6 - бронхіальної астми) і затвердило реєстр з 157 торгових назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. 23 з них будуть відпускати в аптеках безкоштовно. Перелік цих медпрепаратів є в кожному лікувальному закладі, у дільничних та сімейних лікарів, кардіологів, ендокринологів та пульмонологів. Доступні ліки передбачені як для дорослих, так і для дітей, в тому числі й хворих на бронхіальну астму.

Щодо ціни лікарських засобів, то відповідно до наказу МОЗ № 360 від 3 квітня 2017 року на кожний препарат вказана роздрібна ціна за упаковку, розмір відшкодування державою за упаковку та сума доплати.


Читайте також

Колектив управління охорони здоров‘я виконавчого комітету Рівненської міської ради вітає з наступаючим Новим роком! Нехай наступаючий Новий 2021..
Інформація з порталу ЦГЗ МОЗ України Сьогодні оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план ..
З 01.01.2021 року амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №6 КНП "Центру ПМСД "Центральний" РМР, що розташовувалась за адресою: м. Рівне, вул..
Підписатись