Жодних подяк та доплат. Медицину в Україні взялися реформувати. Відповідно до нововведень, українці будуть офіційно платити за надані послуги, а деякі - таки залишаться безкоштовними. Ці всі зміни обговорювалися у Рівному під час засідання медичної секції Асоціації міст України. На зустрічі були присутні представники усіх обласних центрів, керівники управлінь охорони здоров’я, головні лікарі районних лікарень Рівненщини, а також радники Міністерства охорони здоров’я.
Постійне недофінансування, пацієнти самі доплачують за надані медичні послуги. Ось такі реалії сьогодні спостерігаються у медичній сфері. Уряд вирішив взятися за зміни. Таким чином, відповідно до нещодавно ухваленого проекту фінансування системи охорони здоров’я: первинна секретна медична допомога буде безкоштовною, зовсім не фінансуватиме держава косметологію та стоматологію. А за консультації лікаря, операції, стаціонар пацієнти та медична галузь платитимуть разом.
Вікторія Покоєвчук, заступник начальника Рівненського міського управління охорони здоров’я:
- Сьогодні Міністерство охорони зоров’я ставить чітку вимогу і чіткі завдання, що, конкретно, за кошти держави можна забезпечити у нашій країні, внашому місті, в нашоу лікувальному закладі - безкоштовно. Тому саме зараз іде дискусія, іде напрацювання саме тих основних документів.
Радник міністра охорони здоров’я Юрій Джигір зазначає, нині пацієнти і так змушені постійно доплачувати за надані послуги. Зрозуміло, що всі ці кошти ніде не зазначаються, а тому і не оподатковуються. А, відповідно до реформи, медична галузь має фінансуватися саме за рахунок платників податків. Натомість, пацієнти отримуватимуть безкоштовні та якісні послуги.
Юрій Джигір, радник міністра охорони здоров’я:
- Станом на сьогодні громадяни зі своєї кишені неофіційно, або ж напівофіційно, доносять за медичні послуги, практично, такий же обсяг коштів, які виділяє держава. Це не той ресурс, яким, наразі, система оперує. Хотів навпаки, робити застереження, що одним із наріжних принципів і елементів реформи не сприймати і не ставитися до співоплати як до способу мобілізації коштів. Тобто інструмент співоплати чи фінансування галузі, а інструмент співоплати - це лише регуляторний інструмент, яким можна впливати на поведінкові моделі у суспільстві.
Засідання медичної секції Асоціації міст України у Рівному триватиме два дні. У рамках заходу планується ще й відвідати медичні заклади міста.