Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

11 червня – Всесвітній день боротьби із раком передміхурової залози

Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Нерідко пацієнти звертаються до медиків на пізніх стадіях, адже не відчували підозрілих симптомів.

За 2023 рік, за даними канцреєстру КП «Рівненський обласний протипухлинний центр» РОР, у Рівненській громаді виявлено всього 53 випадки раку передміхурової залози, із них на ранніх стадіях – 41,5%.

Левова частка захворювання виявлена серед чоловіків віком 60-70 років.

За 2023 рік померло від онкопатології передміхурової залози 23 жителі Рівненської громади, із них 7 – до 1 року із моменту виявлення захворювання.

Симптоми раку простати:

  • розлади та порушення сечовипускання;
  • кров у сечі або спермі;
  • регулярні болі у області спини, тазу чи стегна;
  • болісна еякуляція.

Лікарі наголошують, що шанси на успішне лікування пацієнта збільшуються при ранній діагностиці хвороби! Оптимальний спосіб профілактики – регулярні обстеження у лікаря-уролога!


Читайте також

В Україні є перелік обов‘язкових щеплень, які проводять як дітям, так і дорослим. Втім, лікарі рекомендують вакцинуватися від ширшого списку хво..
Вакцинація – це найбільш ефективний, а іноді й єдиний спосіб не допустити інфікування. Завдяки введеній вакцині організм отримує можливість виро..
Всесвітній день трансплантології відзначається щорічно 6 червня, щоб привернути увагу до важливості донорства та трансплантації органів. Сьогодні вшан..
Підписатись