Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

У Рівному фахівці КНП «Центральній міській лікарні» РМР вперше провели складну операцію на серці

У Рівному фахівці КНП «Центральній міській лікарні» РМР вперше провели складну операцію на серці - протезування аортального клапану біологічним протезом та імплантацію епікардіального електроду для постійної стимуляції.

Пацієнтом став 77-річний рівнянин, у якого діагностували критичний аортальний стеноз та дисфункцію синусового вузла.

Операцію провели команда лікарів Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії КНП «Центральна міська лікарня» РМР спільно із Тарасом Доманським з відділу трансплантації та хірургії серця інституту Шалімова.

Довідково!

Серед захворювань аортального клапана виділяють:

  • вроджені (найчастіше зустрічається двостулковий аортальний клапан);

  • набуті, що виникають в результаті різних запальних захворювань чи вікових змін.

Аортальний стеноз - це вада серця, яка проявляється деформацією та звуженням стулок клапана, розташованого між аортою та лівим шлуночком. Стеноз перешкоджає вільному току крові з лівого шлуночка до висхідної дуги аорти. Певний час лівий шлуночок компенсує патологію та пацієнт не помічає розвитку стенозу. Втім, згодом починають проявлятися симптоми - розвивається легенева гіпертензія. Хвороба може спричинити зупинку серця.

Стеноз аортального клапана є одною з найпоширеніших вад серця. За статистикою, до захворювання більш схильні люди похилого віку, особливо чоловіки.

Інформацію отримано зі сторінки Відділення інтервенційної радіології (кардіології) та реперфузійної терапії КНП «Центральна міська лікарня» РМР


Читайте також

Після тривалого ремонту у Рівному запрацювала оновлена амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №4 у КНП «Центр первинної медико-санітар..
Всесвітній день трансплантології відзначається щорічно 6 червня, щоб привернути увагу до важливості донорства та трансплантації органів. Сьогодні вшан..
Всесвітній тиждень серцевого ритму у 2024 році відзначається з 4 до 11 червня. Його метою є сприяння покращенню діагностики, лікування та якості життя..
Підписатись