Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Вакцинація – це найбільш ефективний спосіб не допустити інфікування

Вакцинація – це найбільш ефективний, а іноді й єдиний спосіб не допустити інфікування. Завдяки введеній вакцині організм отримує можливість виробити імунітет до захворювання і не допустити ускладнень.

В Україні нерідко фіксують випадки зараження дітей небезпечними інфекціями. Зберегти здоров‘я ваших діток можуть вакцини. Тому ми нагадуємо про обов‘язкові щеплення, які потрібно зробити малюкам та підліткам.

Їх десять: від гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, хіб-інфекції (гемофільна інфекція).

Це серйозні хвороби, які мають ускладнений перебіг та можуть приводити до тяжких наслідків. Трапляються госпіталізації та навіть летальні випадки, яким можна було б запобігти вчасною вакцинацією.

Коли саме потрібно проводити окремі щеплення:

  • Гепатит В: протягом першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців;
  • Туберкульоз: одне щеплення у проміжку між 3 і 5 добами життя;
  • Кір, паротит та краснуха: у 12 місяців та 6 років;
  • Дифтерія, правець: у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 10 років - у 26, 36, 46 і так далі;
  • Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців;
  • Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років;
  • Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

Усі вакцини, передбачені Національним Календарем профілактичних щеплень, наявні в закладах охорони здоров‘я Рівненської міської ради і є безоплатними. Тож перевірте, чи має Ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку!


Читайте також

З 2 квітня 2018 року в Україні розпочалась національна кампанія "Лікар для кожної сім’ї". Близько 90 % рівнян уже обрали свого лікаря та підписа..
Всесвітній день трансплантології відзначається щорічно 6 червня, щоб привернути увагу до важливості донорства та трансплантації органів. Сьогодні вшан..
Всесвітній тиждень серцевого ритму у 2024 році відзначається з 4 до 11 червня. Його метою є сприяння покращенню діагностики, лікування та якості життя..
Підписатись