Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Радіаційна аварія: що робити?!

В умовах війни, зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен з нас повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Одна з таких — радіаційна аварія, у результаті якої відбувається вихід радіоактивних продуктів або іонізуючого випромінювання за межі їх безпечної експлуатації, що призводить до опромінення населення та забруднення навколишнього середовища. 

ВАЖЛИВО! Інформацію про такі надзвичайні події слід використовувати тільки з офіційних джерел - від ДСНС, органів влади, тощо.

Разом з тим не завадить знати, що робити у випадку, якщо у вашій місцевості трапилась радіаційна аварія. Міністерство охорони здоров'я України розробило інфографіку щодо дій населення при радіаційній загрозі (додається).

Із основного – потрібно залишатись у приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку варто виконати. 

Окремо нагадаємо: приймати йодид калію для «профілактики» без потреби – недопустимо!!! Йодна профілактика здійснюється одноразово і лише після офіційного оповіщення. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу. 

Регламент йодної профілактики визначає такі вікові групи і дозування препарату стабільного йоду (калій йодид), який слід приймати після їжі:
• діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) — 16 мг;
• діти від 1 місяця до 3 років — 32 мг;
• діти від 3 до 12 років — 62,5 мг;
• підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують груддю — 125 мг.


Читайте також

Відділення нейрохірургії КНП «Центральна міська лікарня» РМР нещодавно отримало нове сучасне обладнання – операційний мікроскоп &ldq..
Динаміка захворюваності на грип та ГРВІ у Рівненській міській територіальній громаді зростає! Згідно даних, які фіксують у закладах охорони здоровʼя Р..
Сьогодні, 27 січня, ми вшановуємо пам'ять жертв Голокосту. Цього дня 1945 року війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів одного..
Підписатись