Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Медики Рівного готуються до проведення туру додаткової імунізації оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) дітей віком від 6 місяців до 6-ти років у березні-травні поточного року.

Медики Рівного готуються до проведення туру додаткової імунізації оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) дітей віком від 6 місяців до 6-ти років у березні-травні поточного року. Та до цього часу забезпечують імунізацію дітей віком від 6 місяців до 6-ти років, які не охоплені щепленнями відповідно до Календаря профілактичних щеплень, інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ).

Щеплення – єдиний спосіб запобігти поліомієліту, адже ліків від цієї хвороби немає. Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року на території Рівненської області, де зафіксовано випадок захворювання на поліомієліт,  проводився невідкладний «нульовий» тур вакцинації з використанням вакцини ІПВ. Закладами охорони здоров’я міста Рівне було проведено аналіз кількості дітей до 5 років, які проживають на території Великоомелянської ТГ та мають підписані декларації з лікарями даних закладів. Вцілому, в центрах первинної медико-санітарної допомоги Рівненської міської ради задекларовано 70 дітей, які проживають на території Великоомелянської ТГ, серед яких 51 дитині було проведено додаткову вакцинацію від поліомієліту, зареєстровано 10 відмовників, тимчасові протипокази до щеплення було зафіксовано у 8 дітей та на момент вакцинації 1 дитина знаходилась на лікуванні в м. Києві.

На жаль, це небезпечне інфекційне захворювання повернулося в Україну через низький рівень охоплення щепленнями. 

У Рівному рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) за 2021 рік становить  97,2 %, діти 1 рік і старші вакциновані 100%, у 18 місяців – 83,6 % до річного плану. На жаль, негативно позначається на виконанні обсягу щеплень проти поліомієліту значна кількість відмовників.

Про те, варто пам‘ятати, що 1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя. 5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. Найбільш вразливі до цього захворювання – діти віком до п’яти років.

Аби щепитись від поліо - варто звернутись до вашого педіатра або сімейного лікаря. А, якщо пропустили якісь дози щеплення, намагайтеся якомога швидше надолужити їх.

Інфографіка МОЗ України


Читайте також

Амбулаторно-поліклінічна допомога (понеділок-п‘ятниця): - поліклініка по вул.О.Олеся, 13, Рівне - поліклініка № 1 по вул.Макарова, 3, м.Рівне Ст..
Вишиванка – одяг вільних людей, символ самоідентифікації, носій культури і історії української нації. Не дивно, що День вишиванки, який виник у..
Підписатись