Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

В Центральній міській лікарні Рівного провели операцію по пересадці серця!

Під керівництвом доктора медичних наук А. Габрієляна, медики Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімовалікарі разом із лікарями КНП "Центральна міська лікарня" РМР провели надскладну операцію по пересадці серця. Операція відбулась вночі 18 грудня 2020 року та тривала близько 7 годин. Донором став чоловік 1983 року народження, який отримав несумісні із життям травми. Після того, як лікарі у Рівному констатували смерть мозку, рідні погодилися на те, щоб його серце продовжувало жити. Його серце тепер б'ється у грудях 47-річного жителя Сарненеського району Рівненської області.

Як розповів лікар-кардіохірург, науковий співробітник відділу трансплантації та хірургії серця Національного інститутут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Тарас Доманський, оперувати хворого вирішили у Рівному через терміновість втручання: 
- "Час, в якому може знаходитися донорське серце поза живим організмом, обмежений, - пояснив Тарас Миколайович. - Він становить не більше 3 годин. Тому було прийнято рішення проводити операцію в Рівному, а не транспортувати пацієнта до Києва. Хочу сказати, що такі втручання ми можемо виконувати без проблем. От і цього разу операція пройшла стандартно, без ускладнень. Але основна проблема операцій із пересадки донорськиї органів - саме донорство, воно не настільки поширене в нашій державі. Рідні дуже рідко дають згоду на пересадку органів. Тому щиро дякуємо близьким донора, серце якого ми змогли пересадити хворій людині". 

Зробити таку надскладну операцію в Рівному стало можливим задяки розвитку кардіохірургії в КНП «Центральна міська лікарня» РМР та плідній співпраці з Національним Інститутом хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова.


Читайте також

За інформацією Управління економіки міста Рівне Міжнародна організація праці (МОП) та Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) запрошує жінок до участ..
Від недавна, усі охочі, віком 18 років і старше, можуть у вільному доступні зробити щеплення, як у тимчасовому Центрі вакцинації проти COVID-19, що ро..
З 20 липня в Україні, в тому числі і м. Рівному, офіційно стартував 5-й етап вакцинації від COVID-19. А це означає, що не лише певні категорії населен..
Підписатись