Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

А ви знаєте, що вакцинація в дитинстві проти дифтерії дорослому вже нічого не гарантує?

Лікарі КНП "ЦПМСД "Ювілейний" РМР ще з минулого тижня розпочали проводити ряд лекцій на тему дифтерії та її профілактики для працівників дошкільно-шкільних закладів. Освітяни, так як і медики, перебувають у групі ризику захворюваності, адже щоденно працюють з великою кількістю оточуючих.

Питання профілактики дифтерії, наслідки захворюваності, порушення календаря профілактичних щеплень, якість вакцин та коли де і кому потрібно робити щеплення є найбільш хвилюючими.

Медики нагадують, що захворiти може як дитина так i дорослий. Єдиним методом профiлактики хвороби була i буде вацинацiя. Смертнiсть при дифтерiї 50-100 на 1000 хворих, тодi як при кору 1 на 1000 хворих.

• ЯК І КОЛИ ВАКЦИНУВАТИСЯ ВІД ДИФТЕРІЇ?
✅ Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років – АДП-М.
✅ Дорослі повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу – у 36 і так далі.


Читайте також

• З початку періоду захворюваності на COVID-19, 278 рівнян одужали від коронавірусу. За вчорашній день 36 жителів м.Рівного закінчили своє лікува..
У місті Рівному сімейна медицина почала розвиватись ще з 2005 року. В одному із амбулаторно-поліклінічних закладів (поліклініка № 3) було створено пер..
Підписатись