Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

А ви знаєте, що вакцинація в дитинстві проти дифтерії дорослому вже нічого не гарантує?

Лікарі КНП "ЦПМСД "Ювілейний" РМР ще з минулого тижня розпочали проводити ряд лекцій на тему дифтерії та її профілактики для працівників дошкільно-шкільних закладів. Освітяни, так як і медики, перебувають у групі ризику захворюваності, адже щоденно працюють з великою кількістю оточуючих.

Питання профілактики дифтерії, наслідки захворюваності, порушення календаря профілактичних щеплень, якість вакцин та коли де і кому потрібно робити щеплення є найбільш хвилюючими.

Медики нагадують, що захворiти може як дитина так i дорослий. Єдиним методом профiлактики хвороби була i буде вацинацiя. Смертнiсть при дифтерiї 50-100 на 1000 хворих, тодi як при кору 1 на 1000 хворих.

• ЯК І КОЛИ ВАКЦИНУВАТИСЯ ВІД ДИФТЕРІЇ?
✅ Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років – АДП-М.
✅ Дорослі повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу – у 36 і так далі.


Читайте також

Дiтям, що потрапляють для лiкування на тривалий термiн, досить тяжко адаптуватись. Їх виривають iз звичного ритму життя замiнивши його лiкарняними стi..
Про проблеми клінічної хірургії вели мову лікарі та науковці із Києва, Львова, Тернополя, Полтави, Івано – Франківська та Республіки Білорусь. П..
705 пацієнтів звернулись до лікарів закладів охорони здоров"я Рівного зі скаргами на гострі респіраторні вірусні інфекції протягом 08.11.-14.11.2019 р..
Підписатись