Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Управління охорони здоров"я м. Рівного закликає провести щеплення проти дифтерії!

Поширення дифтерії в Ужгороді (коментар директора КП «Обласної клінічної інфекційної лікарні» Закарпатської обласної ради), підтверджений випадок дифтерії у не щепленого 9-річного хлопчика в Києві (офіційна інформація Центру громадського здоров’я України).

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Дифтерія найчастіше проявляється утворенням щільної плівки та набряку слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і часто призводить до смерті. Токсичне ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальні наслідки. Небезпечність захворювання характеризується високою сметрністю.

В місті Рівному більше 7 останніх років не реєструвалось жодного випадку ні дифтерії, ні правця. Та враховуючи, що в великих містах постійно відбувається міграція населення, варто захистити себе та свою родину від небезпечної інфекційної недуги провівши необхідні щеплення.

Нагадуємо, що єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей відповідно до календаря щеплень і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).

✅ В Центрах ПМСД Рівного щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Для щеплення діток є і багатокомпонентна вакцина АКДП+ХІБ+Геп. Також на сьогодні наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують і для дорослих.

Станом на сьогодні в Центрах ПМСД Рівного наявні:
- 3328 доз вакцини АКДП;
- 3255 доз вакцини АДП-м;
- 319 доз вакцини АКДП+ХІБ+Геп.

Щеплювальні кабінети в ЦПМСД Рівного працюють з 8:00 до 16:00 щоденно, окрім суботи та неділі. А окремі кабінети щеплень дитячого населення проводять щеплення і до 20:00 години. Варто лише звернутись до лікаря з яким заключили декларацію та після попереднього огляду, підписаної інформованої згоди пацієнта, отримати направлення на необхідне щеплення.
 

Кабінети для щеплень:
1.  КНП "Центр ПМСД "Центральний" Рівненської міської ради:
- для дорослого населення – вул. Драгоманова, 7, каб. № 303;
- для дитячого населення – вул. Драгоманова, 7, каб. № 505.
2. КНП "Центр ПМСД "Ювілейний" м. Рівне:
- для дорослого населення - вул. Макарова, 3, каб. № 406;
- для дитячого населення – вул. Макарова, 3, каб. №№148, 149,
та вул. Пересопницька, 168, каб. № 10;
- для дорослого та дитячого населення – вул. О.Олеся, 13, каб. № 9;
- для дорослого та дитячого населення – вул. Тиннівська, 50-б, каб. № 3;
3. КНП "Центр ПМСД „Північний” Рівненської міської ради:
- для дорослого населення - вул. Фабрична, 10, каб. № 3-а;
- для дитячого населення – вул. Грушевського, 11, каб. № 206.

Управління охорони здоров"я м. Рівного закликає рівнян провести щеплення від дифтерії аби інфекційна недуга не нашкодила здоров"ю та життю Вам та Вашим рідним‼


Читайте також

Про проблеми клінічної хірургії вели мову лікарі та науковці із Києва, Львова, Тернополя, Полтави, Івано – Франківська та Республіки Білорусь. П..
Шістнадцятьом жителям Рівного сьогодні на сесії Рівнеради виділено кошти на лікування. За це проголосували депутати. Двом онкохворим дітям на заміну п..
Спостерігається зниження захворюваності на ішемічну хворобу серця (ІХС) та інфаркт міокарда. Про це начальник Управління охорони здоров’я м.Рівн..
Підписатись