Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Результати другого "Медичного пікніка у Рівному"

Вдруге ми провели Медичний пікнік у Рівному. Нагадаємо, що 25.08.2019 року управлінням охорони здоров"я м. Рівного спільно з Науковими пікніками в Україні та засновниками Медичних пікніків проведено черговий Медичний пікнік у Рівному. 

Наш захід поєднав лабораторні обстеження та навчання по зупинці кровотеч, перевірку гостроти зору та визначення індексу маси тіла, вимірювання артеріального тиску та консультації лікарів-спеціалістів (окуліста, кардіолога, уролога, ЛОРа, сімейних лікарів, педіатрів та терапевнів), розвінчування міфів про вакцинацію та навчання догляду за ротовою порожниною, методику проведення реанімаційних заходів та профілактику дитячих інфекцій, надання домедичної допомоги при переломах кінцівок та відповіді на питання про медичну реформу в закладах охорони здоров"я. Ми говорили про здорове харчування та дотримання балансу калорійності, розповсюджували інформаційні матеріали про гіполіпідемічні дієти та профілактику ВІЛ-інфекції, роздавали буклети з відповідями про вакцинацію та інформаційні матеріали з рекомендованими щепленнями. Ми відповідали на запитання про вибір лікаря для підписання декларацій та про "доступні ліки". Говорили про профілактику хвороб та здоров"я у окремих вікових категоірях. 

  

Ми провели анкетування відвідувачів медичного заходу на задоволеність медичними послугами в закладах охорони здоров"я м.Рівного первинного рівня надання медичної допомоги та отримали близько 97 % позитивних результатів.

Результати проведених лабораторних обстежень під час "Медичного пікніка у Рівному" свідчать про важливість та необхідність профілактичного огляду. Так,  

  • серед проведених 102 обстежень тест-системами на гепатит "С" - зафіксовано 2 позитивних результати (близько 2 %);
  • серед 118 обсежень на гепатит "В" - не зареєстровано позитивних результатів;
  • серед 122 обстежень на ВІЛ-інфекцію - 1 сумнівний результат (особу скеровано у Центр профілактики та боротьби зі СНІДом Комунального підприємства "Обласного центру громадського здоров"я" РОР);
  • серед 370 обстежень на визначення рівня глюкоз крові - зареєстровано підвищення рівня голюкози у 68 осіб (близько 18 % від обстежених);
  • серед 100 осіб обстежених на рівень холестерину крові - у 30 зафіксовано рівень вище норми (тобто, у 30 % осіб рівень холестерину підвищений).

Не менш вражаючим є і результат вимірювання артеріального тиску під час медичного заходу. Серед 383 осіб, яким проведено вимірювання кров"яного тиску - вище норми зафіксовано у 162 осіб, а це 42 % від обстежених. Та проблемним є те, що більша частина серед цих осіб не знають про свій підвищений тиск, адже часто симптомів немає ніяких. Артеріальна гіпертензія дає ускладнення — інфаркти, інсульти. Більша половина смертності від серцево-судинних захворювань припадає саме на ускладнення гіпертонічної хвороби. Рівнянам варто зауважити, що якщо є біль голови в потиличній ділянці, головокружіння, дискомфорт в ділянці серця, серцебиття, аритмія — такі симптоми повинні насторожити, і пацієнт повинен звернутися до медиків та виміряти свій тиск.

Нездорова їжа, малорухливий спосіб життя призводять до збільшення кількості людей з надлишковою вагою. Так серед 147 осіб яким проведено визначення індексу маси тіла на свіжому повітрі у Рівному -  близько 50 % з надлишковою вагою. Для підтримки здорового апетиту та оптимальної секреції доцільним є 3–4 разове харчування з інтервалами між прийомами в 4–6 годин і за 2 години до роботи, що пов’язане з тривалістю розщеплення і засвоєнням харчових речовин. Вечеряти рекомендується за 2–3 години до сну. Їжа повинна розподілятися за прийомами відповідно до біоритмів людини, режиму і характеру трудової та іншої діяльності. До дітей і школярів потрібно підходити індивідуально, радять медики Рівного.

Рівнянам варто зауважити, що рання діагностика хвороб рятує життя!

Учасниками Медичного пікніка у Рівному були: 

- КНП "ЦПМСД "Центральний" РМР;
- КНП "ЦПМСД "Ювілейний" РМР; 
- КНП "ЦПМСД "Північний" РМР;
- КНП "Міська лікарня № 2" РМР;
- КНП "Міська дитяча лікарня" РМР;
- КНП "Міська дитяча стоматологічна поліклініка" РМР; 
- ГО "Батьки за вакцинацію"; 
- ГО "Рівне-ТАКМЕД", 
- Рівненська міська організація Товариства Червоного Хреста; 
- Центр дитячого здоров"я "БейбіДок";
- ГО "Лікарняні клоуни "Червоні носи" м. Рівне"

Пригадати все, що відбувалось під час Медичного пікніка у Рівному можна за допомогою фото (завантажити тут)


Читайте також

З 2 квітня 2018 року в Україні триває національна кампанія "Лікар для кожної сім"ї". Близько 80 % рівнян уже обрали свого лікаря та підписали деклара..
Представницька рівненська медична делегація побувала на Полтавщині, де відбувається пілотний проект з реалізації державних гарантій медичного обслугов..
Дорослі будь-якого віку можуть отримати безкоштовне щеплення від дифтерії та правця. Адже вакцинуватись від цих недуг в дорослому віці необхідно кожні..
Підписатись