Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Рівненські медики побували на Полтавщині, де відбувається пілотний проект з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги

Представницька рівненська медична делегація побувала на Полтавщині, де відбувається пілотний проект з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

У 56-ти комунальних закладах Полтавської області вводять тарифи і коригувальні коефіцієнти, на основі яких заклади охорони здоров’я отримуватимуть кошти від Національної служби здоров'я України за надані медичні послуги.

Відтепер у лікарів з’явиться нова термінологія:
✔️ваговий коефіцієнт - коригувальний коефіцієнт, що враховує характеристики складності клінічних випадків та інтенсивність використання ресурсів для діагностики і лікування в рамках однієї діагностично спорідненої групи щодо загальної середньої вартості діагностики та лікування клінічного випадку в умовах стаціонару;
✔️пролікований випадок - комплекс наданих медичних послуг пацієнту, пов’язаних з лікуванням клінічного випадку в умовах стаціонару, що завершується вибуттям пацієнта із стаціонару;
✔️середній індекс структури випадків - середнє значення всіх вагових коефіцієнтів за пролікованими випадками у стаціонарних умовах у відповідному періоді.

НСЗУ у межах пілотного проекту укладає з учасниками пілотного проекту договори про медичне обслуговування населення на надання медичних послуг, пов’язаних з наданням спеціалізованої (вторинної) медичної допомоги.

Упродовж триденної робочої поїздки делегація нашої області перейняла досвід роботи полтавців, побувавши від найвіддаленішого ФАПу і аж до обласної лікарні. Продуктивна зустріч була організована Центрами розвитку місцевого самоврядування як Полтавщини, так і Рівненщини.

“Нова система дає можливість впорядкувати фінансові відносини між НСЗУ та ЗОЗ. Останні будуть чітко бачити, за що отримують кошти, - розповідає начальник Управління охорони здоров’я м.Рівне Віктор Іськів. - Підприємства починають боротися за пацієнта. Це буде стимулювати керівника КНП набирати кваліфікований медперсонал, до якого йдуть люди. Це мотивує лікарів підвищувати свій професійний рівень. А пацієнту добре, бо він зможе віддати своє здоров’я у руки професіоналів.”

Тож шість КНП Рівного з листопада цього року укладатимуть угоди з НСЗУ щодо фінансування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. А вже із січня наступного року ця система запрацює у державі.


Читайте також

12 грудня відзначається Всесвітній день загального медичного забезпечення. Загальне медичне забезпечення означає, що всі люди мають доступ до компле..
«Шановні колеги та пацієнти закладів охорони здоровʼя Рівненської міської ради, прийміть найщиріші вітання з прийдешнім Новим 2025 роком! Новорі..
Купання в крижаній воді на Водохреще - доволі поширена традиція. Втім, до цього процесу потрібно ставитися відповідально, щоб не отримати негативних н..
Підписатись