Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

За 7 місяців 2019 року в ЦПМСД Рівного 22579 дорослих осіб (віком 18 років і старше) зробили щеплення проти дифтерії та правця вакциною АДП-м

За 7 місяців 2019 року в ЦПМСД Рівного 22579 дорослих осіб (віком 18 років і старше) зробили щеплення проти дифтерії та правця вакциною АДП-м. А це становить 75,1% від річного плану.

Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять лише у дитячому віці. Насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. Так само дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві.

Наприклад, вакцинація проти дифтерії та правця є плановою і обов’язковою кожні 10 років. Адже обидві хвороби дуже неприємні та небезпечні.

• Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Дифтерія найчастіше проявляється утворенням щільної плівки та набряку слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і часто призводить до смерті. Токсичне ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальні наслідки. Небезпечність захворювання характеризується високою сметрністю.

• Правець – одне із найнебезпечніших захворювань у сучасному світі. Найбільша небезпека у тому, що специфічного лікування від хвороби немає. Елімінувати правець на землі, на жаль, поки не вдається, але можна захиститися шляхом вакцинації. Збудник хвороби міститься у ґрунті, тому ця вакцина дуже потрібна людям, що працюють із землею, працівникам на будівництві чи після укусів тварин. Заразитись можна, якщо у рану потрапить бруд чи земля, де був збудник. Правець має важкі симптом, бо він вражає нервову систему. У хворого починаються сильні судоми, стискає щелепу. Від захворювання легко померти. Єдиним реальним і ефективним способом захиститись є вакцинація.

► Для профілактики дифтерії та правця у дитинстві отримують 6 доз вакцини відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Щеплення від дифтерії та правця не дає імунітету на все життя, тому дорослим треба повторно вакцинуватися (проходити ревакцинацію) кожні 10 років, починаючи з 26-ти років.

Якщо дорослий чи дитина від 7 років раніше не вакцинувалися від дифтерії і правця, треба отримати щонайменше три дози вакцини АДП-М: спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Вакцинація і для дітей і для дорослих проти дифтерії та правця в Центрах ПМСД Рівного є безкоштовною! Варто лише звернутись до лікаря з яким заключили декларацію та після попереднього огляду, підписаної інформованої згоди пацієнта, отримати направлення на необхідне щеплення.

⇔ Місця введення вакцини: дорослим вводять вакцину в плече (дельтоподібний м’яз), дітям - у стегно.

⇔ Пам"ятайте, що після щеплення необхідно залишатись у закладі охорони здоров"я не менше 30 хвилин.

⇔ Щеплювальні кабінети в ЦПМСД Рівного працюють з 8:00 до 16:00 щоденно, окрім суботи та неділі. А окремі кабінети щеплень дитячого населення проводять щеплення і до 20:00 години.

♦ Пацієнти завжди можуть попросити у щеплювальному кабінеті подивитись на флакон з вакциною, запитати або самостійно перевірити термін придатності вакцини, перевірити термоіндикатор (спеціальний елемент маркування, за допомогою якого можна пересвідчитись, що вакцину зберігали за правильної температури і вона не втратила своїх властивостей).

З різних джерел ЗМІ нещодавно поширювалась інформація щодо перебування на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській інфекційній лікарні 21 річної пацієнтки хворої на дифтерію (лабораторно підтверджену). В місті Рівному більше 7 останніх років не реєструвалось жодного випадку ні дифтерії, ні правця. Та враховуючи, що в великих містах постійно відбувається міграція населення, варто захистити себе та свою родину від небезпечної інфекційної недуги провівши необхідні щеплення.


Читайте також

“Як підвищити імунітет?” – актуальне питання в сезон грипу, похолодання та осінніх дощів. Чимало людей хочуть прийняти чарівну пігул..
Заклади охорони здоров‘я Рівненської міської ради отримали вакцини для профілактики інфекційних захворювань! Зокрема у окремі медичні заклади Рі..
Щороку у третій четвер листопада відзначають Міжнародний день відмови від паління! Ця дата має на меті привернути увагу населення до небезпеки тютюноп..
Підписатись