Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Доросле населення може провести безкоштовно вакцинацію проти кору

Рівень захворюваності на кір тримається на високих показниках. Рівненська область по кількість захворівших на кір є лідером серед всіх областей України. В місті Рівне кількість осіб, які перехворіли на кір протягом останніх 5 місяців 2019 року сягла близько 850 випадків (для порівняння у 2015 році - 5 випадків, 2016-2017 - не зареєстровано жодного випадку захворюваності на кір). За 2018 рік у м. Рівне 762 особи захворіли на кір.

Кір - це інфекційне захворювання яке доволі швидко поширюється та може мати ряд ускладнень та негативних наслідків для здоров"я, що призводять до інвалідизації та летальних випадків. У Рівненській області у 2019 році зареєстровно 3 випадки смерті причиною яких став кір.

Найдієвіший спосіб уберегтись від інфекційної захворюваності - вакцинація!

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.04.2019 № 958 скасовано вікові обмеження для проведення вакцинації серед дорослого населення та дозволено проводити щеплення малюкам від 6 місяців.

До недавна провести безоплатно щеплення для дорослих можна було лише особам із груп ризику, які не досягли 30 років: медики, освітяни, військові, студенти та тим хто контактував з хворими на кір.

На сьогодні провести безоплатно імунопрофілактику від кору можуть дорослі будь-якого віку, якщо вони: 
✔ контактували з хворим на кір (вакцинацію рекомендовано провести у перші 72 години);
✔ не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
✔ за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Рекомендуємо рівнянам, аби вберегти себе та свою родину від кору, звернутись до "свого" лікаря в Центри ПМСД м. Рівного та провести вакцинацію!

Для запобігання інфекційній захворюваності у дітей необхідно дотримуватись Календаря профілактичних щеплень. Та якщо вже пропустили щеплення проти кору для дитини - негайно надолужити.

На сьогодні в Центрах ПМСД м. Рівне наявна достатня кількість доз вакцини КПК виробництва Бельгії. Щеплювальні кабінети працюють з 8:00 та до 16:00, в окремих випадках і до 20:00 (для вакцинації дітей).


Читайте також

Від недавна у Рівному декларацію про медичне обслуговування можна підписати і з лікарями Комунального некомерційного підприємства "Міської лікарні № 2..
Підписатись