Близько 180 тисяч пацієнтів обрали для себе лікаря «первинки» в центрах первинної медико-санітарної допомоги Рівного.
Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем, з першого квітня поточного року не отримають «безкоштовних ліків». Адже з другого кварталу 2019 року Урядова програма «Доступні ліки» переходить під адміністрування Національної служби здоров'я України, а всі етапи її реалізації стають електронними.
Вимогами для отримання безоплатних або з частковою оплатою лікарських засобів для хворих, що страждають на хвороби серцево-судинної системи, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ-ступеню, за новими умовами реалізації програми «Доступні ліки», є підписана декларація з лікарем та діючий телефонний номер який вказаний у декларації.
Якщо ж номер телефону пацієнта є іншим аніж вказаний у заключеній декларації, такому пацієнту необхідно терміново повідомити свого лікаря про зміни. Адже смс з кодом електронного рецепту буде надходити саме на номер телефону який вказаний у декларації.
Пацієнтам, які не користуються мобільним телефоном та при підписанні декларації з лікарем підтвердження особи проводили за допомогою копій документів, електронний рецепт з номером та кодом підтвердження буде роздруковано та надано «на руки».
Пацієнти, яким сформують електронний рецепт, отримати лікарський засіб зможуть в будь-якому регіоні України, не залежно від того де цей рецепт був виписаний. Адже з 01.04.2019 року в Україні всі електронні рецепти по програмі «Доступні ліки» будуть в Центральному компоненті eHealth. Для реалізації електронного рецепту пацієнту необхідно буде звернутись саме в ті аптечні мережі чи пункти, які долучаться до нової системи «доступних ліків». Аптечні заклади, які відпускатимуть лікарські засоби виписані в електронних рецептах по програмі «Доступні ліки», розпізнати можна буде за відповідними наліпками.
Просимо жителів міста Рівного підписати декларацію з лікарем аби уникнути непорозумінь при потребі отримання електронного рецепту по «Доступних ліках».
Фото Міністерства охорони здоров'я України