Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Близько 180 тисяч пацієнтів підписали декларацію в ЦПМСД Рівного

Близько 180 тисяч пацієнтів обрали для себе лікаря «первинки» в центрах первинної медико-санітарної допомоги Рівного.

Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем, з першого квітня поточного року не отримають «безкоштовних ліків». Адже з другого кварталу 2019 року Урядова програма «Доступні ліки» переходить під адміністрування Національної служби здоров'я України, а всі етапи її реалізації стають електронними. 

Вимогами для отримання безоплатних або з частковою оплатою лікарських засобів для хворих, що страждають на хвороби серцево-судинної системи, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ-ступеню, за новими умовами реалізації програми «Доступні ліки», є підписана декларація з лікарем та діючий телефонний номер який вказаний у декларації.

Якщо ж номер телефону пацієнта є іншим аніж вказаний у заключеній декларації, такому пацієнту необхідно терміново повідомити свого лікаря про зміни. Адже смс з кодом електронного рецепту буде надходити саме на номер телефону який вказаний у декларації. 

Пацієнтам, які не користуються мобільним телефоном та при підписанні декларації з лікарем підтвердження особи проводили за допомогою копій документів, електронний рецепт з номером та кодом підтвердження буде роздруковано та надано «на руки».

Пацієнти, яким сформують електронний рецепт, отримати лікарський засіб зможуть в будь-якому регіоні України, не залежно від того де цей рецепт був виписаний. Адже з 01.04.2019 року в Україні всі електронні рецепти по програмі «Доступні ліки» будуть в Центральному компоненті eHealth. Для реалізації електронного рецепту пацієнту необхідно буде звернутись саме в ті аптечні мережі чи пункти, які долучаться до нової системи «доступних ліків». Аптечні заклади, які відпускатимуть лікарські засоби виписані в електронних рецептах по програмі «Доступні ліки», розпізнати можна буде за відповідними наліпками.

Просимо жителів міста Рівного підписати декларацію з лікарем аби уникнути непорозумінь при потребі отримання електронного рецепту по «Доступних ліках».

Фото Міністерства охорони здоров'я України


Читайте також

Рівень захворюваності на кір тримається на високих показниках. Рівненська область по кількість захворівших на кір є лідером серед всіх областей Україн..
Інформація МОЗ України Міністерство охорони здоров'я України разом з Центром громадського здоров’я проводять наради з представниками усіх об..
Інформація МОЗ України Міністерство охорони здоров’я України повідомило закупівельну організацію ПРООН про рішення додатково закупити препарати ..
Підписатись