Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Що відбулось в галузі охорони здоров"я м. Рівного у 2018р.

В галузі охорони здоров"я м. Рівного, відповідно до нормативних документів Міністерства охорони здоров'я України впроваджувалась реформа первинного рівня надання медичної допомоги. Медична допомога мешканцям м. Рівне надається у 9 закладах охорони здров’я. Для роботи в цих закладах задіяно 4173 працівники, з них – 911 лікарів.

✔У 2018 році усі дев'ять закладів охорони здоров'я міста Рівного перетворені у комунальні некомерційні підприємства. 
✔В 2018 році Центри ПМСД міста ввійшли в проект "Експертна підтримка автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медичної реформи" (перемогу в конкурсі отримали на початку року), що реалізується ГО "Агенція змін "Перспектива" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Центр ПМСД "Центральний" отримав перемогу на участь в Проекті підтримки місцевих громад в ході переходу на нову систему фінансування, що впроваджується за підтримки USAID. В ході проектів в Центрах ПМСД міста Рівного працювала Харківська команда експертів проекту "Експертна підтримка автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медичної реформи» за сприяння Міжнародного Фонду «Відродження».
✔Центри первинної медико-санітарної допомоги міста Рівного зареєструвались в електронній системі обміну медичною інформацією (eHealth) 30.03.2018 року. З 01.04.2018 року лікарі первинного рівня надання медичної допомоги Центрів ПМСД м.Рівного розпочали підписання декларацій на медичне обслуговування з пацієнтами. У 2018 році 65 % населення м. Рівне підписали декларацію на медичне обслуговування з лікарями ЦПМСД міста Рівного. 
✔ В електронній системі обміну медичною інформацією (eHealth) зареєстровано 162 лікаря первинного рівня надання медичної допомоги, що укладають декларації з пацієнтом, з них 91 лікар загальної практики-сімейної медицини, 25 лікарів-терапевтів та 46 лікарів-педіатрів. 
✔ В ЦПМСД міста Рівного в 2018 році 38 лікарів набрали необхідний обсяг пацієнтів на медичне обслуговування.
✔ Для ознайомлення населення з лікарями «первинки» в м. Рівному у 2018 році створено реєстр лікарів Центрів ПМСД міста Рівного де можна он-лайн переглянути інформацію про лікаря на сайті medrivne.com.ua ("Електронна охорона здоров"я. Рівне"). 
✔ З метою поінформованості населення щодо кампанії «Лікар для кожної сім′ї» створено інформаційну кампанію по впровадженню медичної реформи на первинному рівні надання медичної допомоги у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) м. Рівного. Одночасно, бажаючі можуть не тільки отримати інформацію щодо впровадження Національної кампанії в місті, а і заключити декларацію з лікарем.
✔ Три центри надання первинної медико-санітарної допомоги міста Рівного з 01 жовтня 2018 року заключили договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій та отримували фінансування з Національною службою здоров'я України
✔ З бюджету розвитку міста Рівне у 2018 році виділено 18,8 млн. грн. Зокрема на оновлення медичного обладнання 7,7 млн. та на проведення капітальних ремонтів та реконструкцій приміщень закладів 11,1 млн. грн. Що дало можливість оновити медичну апаратури та відповідно покращити якість надання медичних послуг, діагностики, покращити умови перебування хворих в лікувальних установах та умови роботи медичного персоналу. З більш вагомих об'єктів зазначимо: проведено капітальний ремонт приміщень комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня м.Рівне» для розміщення агіографічного обладнання в кардіологічному відділенні №1 для хворих на інфаркт міокарда, створено відділення інтервенційної радіології (кардіології) та реперфузійної терапії з палатами інтенсивної терапії на 10 ліжок, а в комунальному некомерційному підприємстві "Пологовому будинку" Рівненської міської ради відкрили післяпологове відділення після капітального ремонту. На сьогодні, 15 палат з сучасним ремонтом, з новими меблями, постільною білизною та ковдрами, необхідним посудом, пеленальним столиком, душовими кімнатами та санвузлами забезпечують більш комфортне перебування жінок з малюками. 
✔ З метою забезпечення доступності медичної допомоги населенню м. Рівне 13.06.2018 року відкрито відокремлену амбулаторію загальної практики-сімейної медицини Комунального некомерційного підприємства «Центру ПМСД «Ювілейний» Рівненської міської ради, за адресою, вул. Олександра Олеся, 13 м. Рівне, що розміщена на базі Міської лікарні № 2 Рівненської міської ради.
✔ Існувала позитивна динаміка у плані забезпечення медикаментами мешканців м. Рівне. У 2018 році на медикаменти виділено 14,4 млн.грн., що на 20% більше ніж у 2017 році. 
✔ В місті Рівному проживає близько 60 тисяч осіб, які мають право на пільгове лікування в амбулаторних умовах. За 2018 рік збільшилось використання коштів спрямованих на лікування дітей, хворих на рідкісні (орфанні) захворювання, онкохворих, забезпечення хворих з трансплантованими органами та на пільгове зубопротезування. У 2018 році на забезпечення медикаментами даних категорій населення виділено 12,9 млн.грн., у т.ч. з місцевого бюджету 8,5 млн.грн. 
✔ В рамках Урядової Програми «Доступні ліки» у 2018 році витрачено 7,5 млн.грн., «доступні ліки» отримало 86,5 тисяч осіб.
✔ В місті Рівному в минулому році продовжували роботу пункти невідкладної медичної допомоги при закладах охорони здоров′я. З 4 пунктів невідкладної медичної допомоги при амбулаторно-поліклінічних закладах м.Рівного - 2 забезпечували цілодобове надання медичної допомоги дитячому населенню всього міста.
✔ У 2018 році продовжувалась робота по оприлюдненню інформації щодо наявних лікарських засобів, виробів медичного призначення та імунобіологічних препаратів, закуплених за бюджетні кошти закладами охорони здоров′я м. Рівного на єдиному ресурсі «Є-ліки» (eliky.in.ua). Завдяки даному порталу кожен пацієнт медичних закладів міста може за допомогою мережі Інтернет переглянути наявність тих чи інших лікарських засобів в закладі охорони здоров′я та при потребі їх отримати. Дана інформація оприлюднювалась і на інформаційних стендах в закладах охорони здоров*я м.Рівне.
✔ Управлінням охорони здоров′я виконавчого комітету Рівненської міської ради регулярно оприлюднювалась інформація щодо надання невідкладної (ургентної) допомоги жителям міста та надходження та використання коштів отриманих з інших джерел власних надходжень та стан фінансування галузі на Веб-сторінці УОЗ міста офіційного сайту Рівненської міської ради та на сайті medrivne.com.ua .
✔ У 2018 році завершено впровадження сервісу «Електронної реєстратури» в усіх центрах первинної медико-санітарної допомоги м. Рівного, що дало змогу охопити електронним реєстром пацієнтів всі закладів первинного рівня надання медичної допомоги. Сервіс "Електронної реєстратури" створено на сайті "Електронна охорона здоров′я. Рівне", що дозволяє взяти електронний талон (записатись) через мережу Інтернет на прийом до сімейного лікаря, дільничного лікаря-терапевта, дільничного лікаря-педіатра тим самим створюючи зручні умови запису до лікаря та економлячи час пацієнта (пацієнт не простоює в чергах біля реєстратури закладу чи під кабінетом лікаря та потрапляє на прийом на день та час який забронював для прийому). 
✔ У 2018 році м. Рівне стало другим по Україні (після Києва) по проведенню Медичного пікніка, який організували в рамках відзначення Дня м. Рівного. Медичний захід охопив близько 1000 мешканців міста Рівного пропагандою здорового способу життя, необхідністю первинної профілактики хвороб, навчанням з надання невідкладної допомоги, інформуванням про необхідність проведення щеплень, вимірюванням артеріального тиску, проведенням за допомогою тест-систем визначення рівня глюкози крові, холестерину, захворюваності на ВІЛ/СНІД, гепатит та ознайомленням населення з медичною реформою та необхідністю вибору лікаря. До заходу було залучено громадські та благодійні організації, що опікуються пацієнтами, заклади охорони здоров′я міста, приватні клініки та Рівненський державний медичний коледж. 
✔ У 2018 році вперше в КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради лікарі травматологічного та нейрохірургічного відділень провели спільну операцію, яка вирізняється своєю неординарністю та є нетиповою і складною. Був проведений металоостеосинтез задньої поверхні лопатки лівого плечового суглобу. Рівненські лікарі одні із перших, хто здійснив таке оперативне втручання. В Україні дані операції є рідкістю. 
✔ В клініко-діагностичній лабораторії Центральної міської лікарні м. Рівного запустили лабораторно-інформаційну систему LIS. Інформацію про аналізи пацієнтів вносять в комп`ютерну систему. Даною інформаційною системою давно користуються приватні лабораторії, лабораторія ЦМЛ теж перейшла на новий якійний рівень.
✔ Забезпечення якісної кваліфікованої медичної допомоги всіх верств населення - основне завдання закладів охорони здоров'я міста, яке залишається актуальним постійно!


Читайте також

Менше місяця залишилося до старту навчання. Дев’ять років діє наказ Міністерства охорони здоров'я України № 682 від 16.08.2010 “Про уд..
Створення комфортних умов для перебування пацієнта, он-лайн запис до лікаря, сучасна кімната здорової дитини, інформаційні монітори, куллери з водою т..
Провести щеплення вакциною АДП в КНП "ЦПМСД «Центральний»" РМР, КНП "ЦПМСД "Північний" РМР та КНП "ЦПМСД "Ювілейний" РМР можна уже з понед..
Підписатись