Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Уряд затвердив тарифи НСЗУ для медзакладів «первинки» на 2019 рік

Інформація МОЗ України

Базовий тариф Національної служби здоров’я України на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік складатиме 370 грн/рік на людину, також будуть застосовуватися вікові коефіцієнти. Відповідну Постанову КМУ ухвалили на засіданні Уряду 18 грудня 2018 року.

Також у 2019 році сімейні лікарі, терапевти та педіатри зможуть набирати більше пацієнтів. Якщо кількість пацієнтів за деклараціями у лікаря первинної медичної допомоги перевищує рекомендований ліміт до 10%, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн/рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів. За статистикою Національної служби здоров’я, це дві третини лікарів, які набрали декларацій більше за обсяг оптимальної практики.

Якщо ж кількість декларацій перевищуватиме оптимальну більше, ніж на 10%, то вони будуть оплачені за тарифом 370 грн/рік на людину із застосуванням понижувальних коефіцієнтів, без застосування вікових коефіцієнтів:

  • від 110% + 1 декларація до 120% - коефіцієнт 0,8;
  • від 120% + 1 декларація до 130% - коефіцієнт 0,6;
  • від 130%  + 1 декларація до 140% - коефіцієнт 0,4;
  • від 140%  + 1 декларація до 150% - коефіцієнт 0,2;
  • від 150%  + 1 декларація і всі наступні - коефіцієнт 0.

Наприклад, якщо ліміт перевищено більше, ніж на 10%, до тарифу 370 грн/рік на людину застосовуватиметься коефіцієнт 0,8, якщо більше ніж на 20% — 0,6 і так далі. Якщо кількість декларацій перевищує ліміт більше, ніж на 50%, оплата Національної служби здоров’я за них припиняється.

Нагадаємо, оптимальна кількість пацієнтів для сімейного лікаря складає 1 800, для терапевта — 2 000, а для педіатра — 900.  

Постанова регулює й інші фінансові питання реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення на первинній ланці на 2019 рік:  

  • Медзаклади, розташовані в гірській місцевості, будуть отримувати оплати від НСЗУ за тарифом із застосуванням додаткового коефіцієнту — 1,25, на рівні 2018 року. Гірський коефіцієнт буде також застосовуватися і до декларацій понад ліміт;
  • Медзаклади будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу до 1 липня 2019 року за тарифом 120 грн/рік на людину. Щомісяця буде здійснюватися перерахунок з урахуванням нових укладених декларацій.

На 2019 рік на медичні заклади первинної ланки не передбачається медична субвенція з державного бюджету. Це означає, що ті комунальні заклади, які не укладуть договір із Національною службою здоров’я на 2019 рік, фінансуватимуться за рахунок інших бюджетних програм в порядку, встановленому законодавством, та з інших джерел, не заборонених законодавством. З січня 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, зможуть подати заяву на укладення договору з НСЗУ через електронну систему охорони здоров’я у будь-який час.

Нагадаємо, Національна служба здоров’я продовжує прийом заяв на договори на 2019 рік. У “третю хвилю” договори укладають не тільки заклади, які не працювали зі Службою в 2018 році, а й ті заклади, що вже мають договір. Адже такий договір на 2018 рік діє лише до кінця поточного року. На наступний рік всі заклади первинної ланки мають переукласти договори з Нацслужбою здоров’я.   

Заяву на укладання договорів можна подати до 20 грудня 2018 року. А після укладення такого договору – з 1 січня 2019 року — перейти на нову модель фінансування – оплати за медичні послуги від Національної служби здоров’я за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Станом на 17 грудня через електронну систему охорони здоров’я заяви на договори з НСЗУ на 2019 рік подали 1 163 комунальних і приватних медичних заклади.

Детальну інформацію щодо укладання договорів з НСЗУ можна отримати за коротким номером контакт-центру – 1677. А також – на офіційному сайті та Youtube-каналі Національної служби здоров`я.


Читайте також

Сьогодні в Україні відзначають День педіатра – лікаря, який пильнує здоров’я дитини, а разом із тим – забезпечує спокій її батьків. ..
В Україні продовжуються аварійні відключення електроенергії. Перебої з електропостачанням є і в Рівненській територіальній громаді. У звʼязку з чим гр..
29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом! За 9 місяців поточного року у закладах охорони здоров‘я Рівненської міської ради зареєст..
Підписатись