Сьогодні, експерти Харківської експертної групи підтримки медичної реформи проекту «Підтримка автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медичної реформи» з робочим візитом проводила навчання для рівненських Центрів ПМСД.
До роботи з командою експертів запрошено головних лікарів ЦПМСД та їх заступників, юрисконсультів та економістів, завідувачів відділеннями загальної практики-сімейної медицини та лікарів первинки. До робочої зустрічі долучились заступник міського голови Рівного Г.Кульчинська та працівники управління охорони здоров‘я міста Рівного.
Експерт з питань медичного права та автономізації Олена Хітрова зосередилась на особливостях роботи за договором з НСЗУ. Експерт зауважила, що для розриву договору Національна служба здоров'я України (далі - НСЗУ) з закладом охорони здоров’я (ЗОЗ) первинного рівня можуть бути порушення галузевих стандартів останнім, порушення умов ліцензії на медичну практику, результати перевірки по використанню коштів виплачених НСЗУ, пацієнтські скарги. Варто пам‘ятати, що в разі розірвання договору НСЗУ з ЗОЗ фінансування закладу припиняється автоматично. Рішення про те, як далі зможе функціонувати заклад прийматиме керівник установи.
Про особливості регулювання трудових відносин в нових умовах, що змінюють нові принципи надання ПМД та вибір лікаря, як залучити лікаря до проведення підписної кампанії, що варто прописати в колективному договорі, принципи та етапи колективного договору та про інше розповідала п. О.Хітрова.
Працівникам центрів ПМСД демонстрували проведення розрахунків коштів по «червоному» та «зеленому» списках. Про моделі оплати праці персоналу говорила голова правління АЗ «Перспектива», експерт з питань фінансів та управління Олена Решетняк.
Ризики і перспективи в процесі підписання декларацій з пацієнтами змоделювали в діловій грі «Вибір сімейного лікаря» експерти. Рівненські медики під час гри намагались своїх же колег лікарів, що в грі мають роль пацієнта, мотивувати підписати декларацію саме з ними, і не дозволити пацієнтам перейти до колег. По завершенню дані внесено в електронну таблицю, яка автоматично обраховувала обсяг практики і кількість грошей, які отримає лікар-гравець за своїх пацієнтів. Комунікація лікаря з пацієнтом, самопрезентація лікаря, сервіс в закладі охорони здоров‘я, наявність необхідного діагностичного обладнання для надання ПМД лікарем - це те на що сьогодні були націлені пацієнти-медики в грі. Та, як показали результати, колективна практика має більші переваги. Координатором гри виступав Михайло Довгопол експерт з питань управління та роботи з персоналом.
По завершенню робочої зустрічі підведено підсумки та обговорено план роботи на наступний день.