Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Крок до здорового способу життя - відмова від тютюнопаління!

Щороку 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну – з метою привернення уваги громадськості до негативних наслідків тютюнопаління.

За даними ВООЗ, на сьогоднішній день у світі нараховується понад 1 млрд. курців, серед них майже 200 млн. жінок. Причому тенденція до збільшення кількості курців спостерігається саме серед жінок.

Україна – одна серед перших за кількістю викурених цигарок на людину. Це говорить про те, що в нашій країні ця проблема сягнула розмірів епідемії. В Україні палять близько 11,6 млн. жителів, з них 9,1 млн. чоловіків та 2,5 млн. жінок. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Особлива небезпека у тому, що все більше до тютюнопаління долучаються діти. За неофіційними даними сьогодні палять близько 17% школярів.

Тютюнопаління зумовлює розвиток багатьох форм раку, хвороб серця та судин, хвороб бронхо-легеневої системи, інсультів, алергії, негативно позначається на здоров'ї плода, спричиняє зниження маси тіла новонародженого або синдром раптової смерті.

В тютюновому димі міститься більше 4000 різних хімічних з'єднань. Під дією високої температури утворюється велика кількість шкідливих речовин, близько 50 з яких вважаються канцерогенами. А чого варті радіоактивні речовини тютюнового диму!

Найзгубніше діють на організм нікотин, бензпірен, синильна кислота, тютюновий дьоготь. Не слід забувати і про те, що шкода від вживання тютюну завдається не тільки самому курцеві, але і тим, хто знаходиться поряд.

Вже доведено, що пасивне паління викликає рак легенів, а перебування у приміщенні, де палять протягом 1,5 год., збільшує концентрацію нікотину в організмі людини, яка не палить, у 8 разів. Особливо небезпечним пасивне паління є для дітей та молоді, вагітних жінок.

Можна вважати незаперечним, що 25% хвороб, які призводять до передчасної смерті, безпосередньо спричинені палінням тютюну. Тобто, щорічно у світі вмирають від 4 до 5 мільйонів активних чи пасивних курців, що значно перевищує кількість людей, які гинуть від тероризму і воєнних дій. В Україні щорічно помирає близько 120 тис. людей.

Гарною новиною є те, що можна отримати суттєві переваги для здоров'я, покинувши палити у будь-якому віці. Ті, хто покинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя рівну тривалості життя людей, які ніколи не палили. Всесвітній день без тютюну – це привід ще раз задуматись, що для кожного з нас важливіше: здоров'я чи сумнівне задоволення.

Відмовтесь від тютюну, зробіть крок до здорового способу життя і почніть боротися із шкідливою звичкою прямо сьогодні!

 


Читайте також

Актуальні контактні номери телефонів реєстратур закладів охорони здоров"я міста Рівного станом на 15.01.2021р.!

Колектив управління охорони здоров‘я виконавчого комітету Рівненської міської ради вітає з наступаючим Новим роком! Нехай наступаючий Новий 2021..
15 січня 2021р. заступником міського голови Рівного з питань медицини та соціального захисту Юрієм Поліщуком, спеціалістами управління охорони здоров&..
Підписатись