Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Крок до здорового способу життя - відмова від тютюнопаління!

Щороку 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну – з метою привернення уваги громадськості до негативних наслідків тютюнопаління.

За даними ВООЗ, на сьогоднішній день у світі нараховується понад 1 млрд. курців, серед них майже 200 млн. жінок. Причому тенденція до збільшення кількості курців спостерігається саме серед жінок.

Україна – одна серед перших за кількістю викурених цигарок на людину. Це говорить про те, що в нашій країні ця проблема сягнула розмірів епідемії. В Україні палять близько 11,6 млн. жителів, з них 9,1 млн. чоловіків та 2,5 млн. жінок. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Особлива небезпека у тому, що все більше до тютюнопаління долучаються діти. За неофіційними даними сьогодні палять близько 17% школярів.

Тютюнопаління зумовлює розвиток багатьох форм раку, хвороб серця та судин, хвороб бронхо-легеневої системи, інсультів, алергії, негативно позначається на здоров'ї плода, спричиняє зниження маси тіла новонародженого або синдром раптової смерті.

В тютюновому димі міститься більше 4000 різних хімічних з'єднань. Під дією високої температури утворюється велика кількість шкідливих речовин, близько 50 з яких вважаються канцерогенами. А чого варті радіоактивні речовини тютюнового диму!

Найзгубніше діють на організм нікотин, бензпірен, синильна кислота, тютюновий дьоготь. Не слід забувати і про те, що шкода від вживання тютюну завдається не тільки самому курцеві, але і тим, хто знаходиться поряд.

Вже доведено, що пасивне паління викликає рак легенів, а перебування у приміщенні, де палять протягом 1,5 год., збільшує концентрацію нікотину в організмі людини, яка не палить, у 8 разів. Особливо небезпечним пасивне паління є для дітей та молоді, вагітних жінок.

Можна вважати незаперечним, що 25% хвороб, які призводять до передчасної смерті, безпосередньо спричинені палінням тютюну. Тобто, щорічно у світі вмирають від 4 до 5 мільйонів активних чи пасивних курців, що значно перевищує кількість людей, які гинуть від тероризму і воєнних дій. В Україні щорічно помирає близько 120 тис. людей.

Гарною новиною є те, що можна отримати суттєві переваги для здоров'я, покинувши палити у будь-якому віці. Ті, хто покинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя рівну тривалості життя людей, які ніколи не палили. Всесвітній день без тютюну – це привід ще раз задуматись, що для кожного з нас важливіше: здоров'я чи сумнівне задоволення.

Відмовтесь від тютюну, зробіть крок до здорового способу життя і почніть боротися із шкідливою звичкою прямо сьогодні!

 


Читайте також

Проблеми розвитку системи реабілітації в Україні, в тому числі і місті Рівному, накопичувалися десятиліттями, вирішувати ж їх доводиться у стислі терм..
Підписатись