Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

В місті Рівному минулого тижня працювала Харківська експертна група по автономізації закладів первинного рівня медичної допомоги

Протягом 15-16 березня 2018 р. у місті Рівне за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» працювала Харківська експертна група підтримки медреформи по проекту «Експертної підтримки автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медичної реформи». Серед експертів: Михайло Довгопол, експерт з питань роботи з персоналом та управління; Elena Reshetnyak, голова правління АЗ «Перспектива», експерт з питань фінансів та управління; Елена Хитрова, партнер ЮФ ILF, експерт з питань медичного права та автономізації.

Нагадаємо, що в лютому 2018 року Центри ПМСД міста Рівного пройшли відбір на участь в проекті «Експертної підтримки автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медичної реформи» за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

15 березня експерти Проекту провели робочу зустріч з медиками міста та визначили напрямки роботи на найближчий час. В ході робочого візиту Харківські експерти спільно з управлінням охорони здоров"я міста, 16.03.2018 року, зустрілись з міським головою Рівного та депутатами міста. Під час зустрічі обговорили перебіг медичної реформи, поточного стану справ в медицині первинної ланки м. Рівного.

«Міська влада Рівного всебічно підтримує реформування медичних закладів міста задля надання мешканцям більш якісних та доступних медичних послуг. Надзвичайно важливо створити успішну модель автономізації центрів ПМСД в місті», зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко під час зустрічі з експертами Проекту.

В цей же день експертна група провела нараду з робочими групами закладів охорони здоров"я міста, які найближчим часом проходитимуть процес автономізації (три Центри МПСД міста та два заклади по наданню стоматологічної допомоги населенню міста),

Завданням проекту є мінімізація ризиків автономізації закладів охорони здоров’я та сприяння позитивному розвитку первинної медицини міста. Проект реалізується фахівцями з права та управління медичними закладами ГО «Агенція Змін «Перспектива»» у трьох центрах первинної медико-санітарної допомоги («КЗ ЦПМСД «Центральний», «Ювілейний» та «Північний»).

"З липня 2018 р. постачальники медичних послуг первинного рівня зможуть переходити на пряме фінансування за «зеленими» списками, тобто отримуватимуть кошти за пацієнтів, які обрали їхнього сімейного лікаря та підписали з ним декларацію. Це фінансування в середньому в 2 рази більше за фінансування, що отримують заклади за приписане населення зараз" зазначають експерти Проекту.

Основною умовою отримання фінансування за новими тарифами є автономізація медичних закладів, тобто перетворення комунальних закладів охорони здоров’я на комунальні неприбуткові підприємства (КНП). При цьому власник закладу не змінюється – ним залишається місцева рада. Важливо підкреслити, що усі заклади міста мають бути автономізовані для того, щоб мати змогу укласти угоду з Національною службою здоров’я України й отримати фінансування за новими тарифами.


Читайте також

Сьогодні, 11 листопада, День народження святкує оператор комп‘ютерного набору інформаційно-аналітичного центру Управління охорони здоров‘я..
У Рівному, попри осіннє похолодання, досі здійснюють свої життєві процеси іксодові кліщі. Хоча їхня активність значно знизилася, вони все ж становлять..
“Як підвищити імунітет?” – актуальне питання в сезон грипу, похолодання та осінніх дощів. Чимало людей хочуть прийняти чарівну пігул..
Підписатись