Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей
Записатись на прийом до лікаря
Для пошуку сімейного лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

А чи знаємо ми як виникає карієс зубів?!

Карієс зубів – це захворювання, при якому руйнуються  тканини зубів і утворюється дефект – каріозна порожнина. Захворювання дуже розповсюджене і зустрічається у 80-95 %  людей. 
На розповсюдження карієсу впливає місце проживання людини, так як в різних географічних місцевостях різний склад  грунту, води, рослинності, інтенсивність сонячного  випромінювання та інше. Велике значення має харчування. Для правильного розвитку організму в цілому і твердих тканин зуба, зокрема, необхідне раціональне повноцінне харчування, яке вимагає збалансованої  кількості білків, жирів, вуглеводів, вітамінів. Особливу шкоду зубам завдає їжа, перевантажена вуглеводами (цукерки, кондитерські вироби).
 
Виникає карієс зубів під впливом мікроорганізмів. Мікроби збираються на поверхні зубів і разом із залишками їжі, відмерлими  клітинами  слизової  оболонки, яка покриває  органи порожнини рота, утворюють «зубну бляшку». «Зубна  бляшка» перешкоджає проникненню в зуби із слини поживних речовин, а її мікроорганізми продукують кислоти, які розчиняють зубну емаль і в подальшому при  відсутності  лікування повністю руйнують  зуби.
Сприятливим  підґрунтям для  розвитку карієсу в  зубах являється інфекційні захворювання перенесені в  дитячому віці, а також хронічні захворювання внутрішніх органів (ревматизм, холецистит, пієлонефрит, туберкульоз, рахіт).
 
Пошкоджені карієсом зуби в свою чергу  шкідливо впливають на організм, так як являються джерелом  інфекції, яке може з током  крові  попадати в  різні  органи (печінку, серце, шлунок, нирки) та  викликати їх захворювання.
 
"Початок розвитку карієсу часто протікає безболісно. Тільки при потраплянні на поверхню зуба кислої, солодкої їжі виникають  неприємні  відчуття. В цей період каріозна порожнина ще відсутня і  лікування  може бути обмежене дією на зуб лікарських  речовин. Якщо ж не звернутися на цьому етапі до лікаря, то в зубі утворюються різної величини порожнини з розм’якшеними або твердими  краями. Це  потребує вже роботи з  бормашиною і  пломбуванням дефекту, який  утворився в твердих тканинах зуба, так як мікроби можуть проникати в порожнину зуба далі і викликати захворювання його м’яких внутрішніх структур, а в  подальшому тканин, які оточують сам зуб. Такі захворювання лікуються набагато складніше і нерідко вони тягнуть за собою втрату  зуба" - зазначають стоматологи Рівненської міської дитячої стоматологічної поліклініки.
 
Попередити  всі ці  серйозні наслідки карієсу зубів  можна при своєчасному зверненні до лікаря–стоматолога і виконанні всіх його  рекомендацій!
 
 
 

Читайте також

З 01.03.2019 року в центрах первинної медико-санітарної допомоги м. Рівного впроваджено нову медичну інформаційну систему Helsi яка відновила електрон..
Пацієнти, які ще не підписали декларацію з лікарем можуть звернутись в центри первинної медико-санітарної допомоги міста Рівного, обрати для себе ліка..
Станом на 9:00 28.03.2019 року в комунальних некомерційних підприємствах – закладах охорони здоров′я м. Рівного 55 лікарів первинного рівн..
Підписатись