Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Вакцини проти грипу

Грип та гостра респіраторна вірусна інфекція займають перше місце по частоті та кількості випадків всіх інфекційних захворювань. Економічні збитки від наслідків епідемій становлять мільйони гривень. Відповідно до загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусу грипу Всесвітня організація охорони здоров′я прогнозує циркуляцію в сезоні 2017-2018 років наступних штамів вірусів: A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09-подібний вірус; A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) - подібний вірус; Вірус В/Brisbane/60/2008Усі зазначені штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу. Відповідно до інформації Міністерства охорони здоров′я насьогодні оновлений штамовий склад затверджено для 4 вакцин проти гриппу:

- ІНФЛУВАК® (INFLUVAC®) ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ, ПОВЕРХНЕВИЙ АНТИГЕН, ІНАКТИВОВАНА, виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;

- ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН, виробник Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд., Китай;

- ДЖІСІ ФЛЮ / GC FLU ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ (РОЗЩЕПЛЕНИЙ ВІРІОН, ІНАКТИВОВАНИЙ), виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея;

- ВАКСІГРИП / VAXIGRIP СПЛІТ-ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ІНАКТИВОВАНА РІДКА, виробник Санофі Пастер, Франція.

На сьогодні у Лабораторії з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру МОЗ України завершено лабораторний контроль зразків препарату ДЖІСІ ФЛЮ/GC FLU, Корея, ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН, Китай та ВАКСІГРИП/VAXIGRIP, Франція. Найближчим часом ці вакцини мають з’явитися в аптеках.

Згідно інформацій аптечних мереж міста найближчим часом очікується поставка вакцини проти грипу. При наявності вакцин в аптеках м. Рівного управління охорони здоров′я додатково проінформує жителів міста. 

Нагадуємо, що з метою збереження „холодового ланцюга” вакцину необхідно придбати в аптечній мережі, що знаходиться на території закладів охорони здоров′я міста та в кабінеті щеплень необхідно пред'являти чек, де вказано час та дату придбання вакцини.

Щеплення проти грипу можна зробити в територіальних центрах первинної медико-санітарної допомоги (поліклініках) м. Рівного, що обслуговують доросле та дитяче населення міста:

1. КЗ "Центр ПМСД "Центральний" Рівненської міської ради:
для дорослого населення - вул. М. Карнаухова, 25, каб. № 25;
для дорослого населення – вул. Драгоманова, 7, каб. № 303;
для дитячого населення – вул. Чорновола, 72, каб. № 6.
2. КЗ "Центр ПМСД "Ювілейний" м. Рівне: 
для дорослого населення - вул. Макарова, 3, каб. № 406; 
для дитячого населення – вул. Макарова, 3, каб. № 149,

                    та вул.  Пересопницька, 168,  каб. № 10;                                                        

3. КЗ "Центр ПМСД „Північний” Рівненської міської ради:
для дорослого населення - вул. Фабрична,10, каб. № 3 з 13:00 до 18:30 год.;
для дитячого населення – вул. Грушевського, 11, каб. № 206 з 8:30 до 12:00 год., з 12:20 до 13:30 год., з 14:00 до 19:30 год.

 

Найбільш ефективним способом профілактики грипу є вакцинація!

 


Читайте також

В Україні є перелік обов‘язкових щеплень, які проводять як дітям, так і дорослим. Втім, лікарі рекомендують вакцинуватися від ширшого списку хво..
Фахівці КНП «Центральна міська лікарня» РМР провели унікальну операцію! В Україні відомий тільки один факт проведення такого оперативного..
Всесвітній тиждень серцевого ритму у 2024 році відзначається з 4 до 11 червня. Його метою є сприяння покращенню діагностики, лікування та якості життя..
Підписатись