Проблемні питання та досягнення в наданні паліативної та хоспісної допомоги мешканцям міста Рівного та Рівненської області, сьогодні, 11 жовтня висвітлювали медики та представники громадських та благодійних організацій.
Для надання паліативної та хоспісної допомоги жителям в Рівненській області діє обласна Програма розвитку паліативної та хоспісної допомоги на 2015-2020.
В Рівненській області 20 аптек мають ліцензію на реалізацію опіоїдних наркотичних знеболюючих препаратів. В м. Рівне працюють цілодобово 3 виїзні бригади, що забезпечують паліативним хворим адекватне знеболення протягом доби. Медичні сестри працюють на санітарному транспорті та виконують призначення сімейних лікарів та дільничних терапевтів. В районах області паліативним пацієнтам, які потребують постійного знеболення і перебувають вдома, доставляють опіоїдні ліки особи, які здійснюють за ними догляд відповідно до чинного законодавства. Зареєстрованих виїзних бригад в районах немає, проте для доставки опіоїдних знеболювальних препаратів використовують транспорт лікувально-профілактичного закладу. Виконують призначення сімейні медсестри ЦПМСД та ФАПів. У випадку стаціонарного лікування паліативні хворі отримують адекватне знеболення відповідно до локальних протоколів.
В Рівненській області, на базі Вищого комунального навчального закладу "Дубенського медичного коледжу" Рівненської обласної ради працює відділення паліативної та хоспісної допомоги на 35 ліжок. За 9 місяців 2017 року у відділення поступило 52 хворих, з них виписано 29, померло 31.
Відкриття паліативного відділення на 10 ліжок заплановано і в Рівненському районі на базі Дядьковицької районної лікарні. З метою надання паліативної допомоги дітям прийняте рішення щодо створення дитячого хоспісу на базі КЗ "Рівненського обласного спеціалізованого будинку дитини" РОР (наказ управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації від 18.08.2017 № 207 “Про створення дитячого відділення паліативної (хоспісної) допомоги на базі КЗ “Рівненського обласного спеціалізованого будинку дитини“ Рівненської обласної ради".)
Для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в області функціонує 20 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), з яких 4 теріторіальні центри знаходяться у містах та відповідно 16 – у сільській місцевості. Зазначені заклади надають послуги зі стаціонарного догляду, догляду вдома, соціальної адаптації.
В обговореннях приймали участь головний позаштатний спеціаліст з питань надання паліативної та хоспісної допомоги УОЗ РОДА Вікторія Покоєвчук, голова осередку в Рівненській області "Української ліги розвитку паліативної та хоспісної допомоги" директор ВНКЗ "Дубенського медичного коледжу" Надія Венгрин, медичні представники з Рівненської обласної дитячої лікарні, Рівненського обласного спеціалізованого будинку дитини та Дядьковицької районної лікарні, медперсонал ГО "Рівненської обласної Асоціації сестер медичних", представники Департаменту соціального захисту РОДА, благодійного фонду "Скарбниця надії" та Рівненського академічного обласного театру ляльок.
Даний захід присв'ячений Всесвітньому Дню паліативної та хоспісної допомоги, який відзначають щороку в другу суботу жовтня.
Актори Рівненського академічного обласного театру ляльок закликали мешканців міста прийти на виставу "Оскар та Рожева пані" 14 жовтня, в якій грають не лише актори лялькогового театру а і діти, вистава є благодійною, а зібрані кошти передадуть для онкохворої дівчинки.