Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей
Записатись на прийом до лікаря
Для пошуку сімейного лікаря почніть вводити прізвище

Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Спека і серцево судинні хвороби - поради від кардіолога КЗ "Центру ПМСД "Північний" м.Рівне Оксани Кондратишиної

Коли настає літня спека, серцево-судинні хвороби дають про себе знати: у хворих виникає ризик виникнення кризів і загострень.

Всім людям, а особливо хворим із захворюваннями серця і судин у літні спекотні дні потрібно прислухатися до відчуттів свого організму. Система терморегуляції організму підтримує постійну температуру тіла, випаровуючи вологу з поверхні шкіри. Але зневоднення організму робить кров густою і серцю все важче працювати. Тому спека є серйозним випробуванням для організму людей .

Хворим на серцево судинними хворобами в спекотні дні рекомендується пити якомога частіше. Вода не повинна бути сильно холодною. Не потрібно воду замінювати газованими напоями, мінеральною водою з газом, пивом, кращий напій - це чиста питна вода! У воду можна кидати шматочок лимона, або пити слабкий відвар з плодів шипшини.

Ні в якому разі у спеку не можна приймати алкоголь!

Замість води для пиття можна використовувати неміцний чай (краще - білий і зелений). Чай не повинен бути гарячим, в ідеалі чай повинен бути 30-40 градусів, без цукру. В чай можна додати розім'яту листочок м'яти або меліси, шматочок лимона.

У харчуванні націлення потрібно робити на овочі та фрукти, майже виключивши м'ясо, майонез, яйця, солодкі страви, гострі спеції. Овочі та фрукти дають організму вологу, вітаміни і мікроелементи, які так необхідні організму людини, а особливо - при підвищеній пітливості в жарку пору року.

Загальний обсяг рідини в день у людей з серцево-судинними захворюваннями повинен становити не більше трьох літрів на день. Якщо у людини в анамнезі є захворювання нирок, то щоденний прийом рідини повинен бути обмежений удвічі - до 1,5 літрів.

Симптоми, при яких необхідно звертатися за медичною допомогою - відчуття браку повітря, сильна задишка, сильна раптова головний біль, поява сильного запаморочення, миготіння мошок перед очима. Всім, що страждають стенокардією, людям потрібно завжди мати при собі препарат нітрогліцерин, краще, якщо він буде в лікарській формі спрей. При артеріальній гіпертонії потрібно при собі мати ліки, які здатні купувати напад.

Хворим з серцево-судинними захворюваннями  потрібно як можна менше виходити на вулицю в спеку, не перебувати на сонці. Необхідно мати з собою питну воду, на голову потрібно одягнути головний убір для захисту від прямих сонячних променів. Одягати потрібно речі з натуральних матеріалів.

Коли настає літня спека, серцево-судинні хвороби дають про себе знати: у хворих виникає ризик виникнення кризів і загострень, тому потрібно серйозно підійти до даних порад і допомогти своєму організму легко пережити важкі спекотні дні.

Лікар-кардіолог КЗ «Центру ПМСД «Північний» РМР Кондратишина О.Я.


Читайте також

Сьогодні вранці на Рівненській обласній станції переливання крові вони здали 3 літри 584 мілілітри крові, повідомила заступник головного лікаря Рівне..
В трьох центрах ПМСД міста Рівного можна отримати електронний рецепт на безкоштовні або з частковою доплатою лікарські засоби для лікування хвороб сер..
Станом на 9:00 28.03.2019 року в комунальних некомерційних підприємствах – закладах охорони здоров′я м. Рівного 55 лікарів первинного рівн..
Підписатись