Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

«ГРОШІ ХОДИТИМУТЬ ЗА ПАЦІЄНТОМ». НАСКІЛЬКИ ЦЕ РЕАЛЬНО ДЛЯ РІВНОГО? - ЧаРівне

Про це говорили сьогодні на конференції, присвяченій медичній реформі. Народні депутати прийняли законопроект, внесений МОЗ, у першому читанні. Проте чи дозволить це впровадити реформу на місцях – залежатиме від подальших кроків народних обранців, переконує заступник начальника УОЗ Рівненської ОДА Ігор Добровольський.

- Наразі чи здійсниться лозунг «гроші – за пацієнтом», залежатиме від народних депутатів – від того чи приймуть вони пропонований законопроект у другому читанні, - додає він.

Головна відмінність реформи полягає у тому, що пацієнти будуть укладати договори з лікарями. А також обиратимуть лікарів. Свою заробітну плату лікар матиме залежно від кількості пацієнтів та якості надання медичних послуг.

- На першому етапі держава взяла на себе реформування надання первинної допомоги. На сьогоднішньому етапі створено 26 центрів первинної медико-санітарної допомоги, - інформує Добровольський. - … Якщо законопроект не приймуть, то цей лозунг «(«гроші – за пацієнтом», авт.) відтермінується. Для нас досить важливо, в якій формі та як буде фінансуватися медична послуга.

При цьому він запевнив, що галузь та самі медики Рівненщини готові до реформованих змін, але важливо визначити кінцеву ціль, яку нині медичні керівники не бачать. Тобто розуміється сам законопроект, але не чітко описано, що він передбачає у кінцевому підсумку. З цим же погоджується і начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів.

А ось відомий рівненський лікар Павло Сільковський має ряд зауважень до законопроекту, хоча погоджується з попередніми спікерами щодо того, що немає остаточної концепції – того як має виглядати реформа до кінця.

- Я писав про це – люди вимагають, але не знають, що вимагають. Більш-менш розповідається як це має бути на первинному рівні, а як буде на вторинному, третинному – ми не знаємо. Це фактично «кіт у мішку». Крім того ця концепція не пройшла стадію обговорення. Коли говориться, що лікар буде отримувати за кількість операцій, то тоді він працюватиме на об’єм, а не на якість. І я не можу погодитися з тим, що послуги будуть коштувати однаково. Мені здається, що найкращий варіант був би такий, що держава, якщо вона має певний бюджет, мала б забезпечувати кожному громадянину базовий страховий поліс, і в межах страхової суми він би міг лікуватися, - пояснює Павло Сільковський.

Член Громадської ради при МОЗ Юрій Поліщук констатує, що найбільшою проблемою пропонованої реформи є комунікація, бо ж чиновники мають свою точку зору, Міністерство охорони здоров’я – свою, а лікарі та пацієнти мають ще якісь зауваження.

Проте наприкінці зустрічі Ігор Добровольський визнає, що слід було б роз’яснити як концепцію реформи, так і її впровадження.

- Ми не бачимо світло в кінці тунелю – чи медицина платна чи приватна, але якісь поступальні кроки треба робити. Кожен трактує цей законопроект по-своєму, - зазначає Добровольський.

Поки ж на місцях будуть чекати рішення від народних депутатів. Але впевнені лише в одному, що з настанням змін у медичній галузі лікарі мають бути зацікавлені у тому, щоб до них пацієнти поверталися та були задоволеними рівнем надання медпослуг. 


Інформація "ЧаРівне"


Читайте також

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну (гормону, який регулює рівень..
У КНП «ЦПМСД «Північний» РМР пацієнти можуть отримати медичні послуги згідно 3 пакетів медичних послуг, за якими заклад законтрактов..
Парвовірусна інфекція - гостре інфекційне захворювання переважно дитячого віку, що викликається парвовірусом людини типу В19 і характеризується різном..
Підписатись