Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

«Про мене розказали в інтернеті те, чого я сам не знав» - Газета "Сім днів"

Він з подивом дізнався з соцмереж, що змушує головного лікаря пологового написати заяву про звільнення. Ось такі вони – недоліки публічності. Ще не встиг Віктор Іськів як слід приміряти крісло очільника міського управління охорони здоров’я, а вже опинився в епіцентрі всіляких скандальних чуток. Поміж іншого почали говорити про те, що новопризначений начальник має намір завести на посади головних лікарів медзакладів Рівного своїх людей. А минулого тижня в соцмережах з’явився оцей гнівний допис про те, що першою жертвою кадрових перетасовок став керівник міського пологового будинку Сергій Сулімовський. Його, мовляв, примушують добровільно написати заяву про звільнення. Де тут правда, а де вигадки? Редакція «7 днів» вирішила з’ясувати це безпосередньо у головного медика міста Віктора ІСЬКІВА.

– У Рівному тільки й мови про радикальні переміни в медичній галузі міста. Що відбувається насправді?

– Нині в процесі реформування медичної галузі, коли первинна і вторинна медична допомога буде фінансуватися окремо, проводиться перепідпорядкування первинної ланки охорони здоров’я. Це, зокрема, стосується дільничних терапевтів і педіатрів. Отож дільничні педіатри з першої дитячої поліклініки, що на вулиці Чорновола, переходять у штат Центру первинної медико-санітарної допомоги «Центральний», педіатри з третьої дитячої поліклініки (на Грушевського) – Центру ПМСД «Північний». Відповідно й дільничні терапевти з поліклініки при центральній міській лікарні перейшли у підпорядкування ЦПМСД «Центральний». Зміни не торкнулися хіба що ЦПМСД «Ювілейний», де все залишиться так, як було.

Іншими словами, ми йдемо до того, щоб запрацював інститут сімейного лікаря. Тобто в ідеалі кожен сімейний лікар повинен опікуватися здоров’ям у середньому двох тисяч мешканців міста. Причому не лише надавати їм необхідну медичну допомогу, коли людина занедужала, а й запобігати виникненню хвороб: контролювати, кому, коли і на який профілактичний огляд приходити, які аналізи здавати і т.д. Щоправда, аби так було, треба, щоб ще багато що змінилось у світогляді як лікарів, так і їхніх пацієнтів.

– Хіба зміна вивіски чи перепідпорядкування дільничних лікарів може покращити медичне обслуговування населення?

– Звісно, що одні лише адміністративні заходи погоди не зроблять, якщо не буде реального реформування галузі. Як я бачу перспективу: що мало би бути в Рівному? Сподіваюся, що при наших центрах первинної медико-санітарної допомоги будуть створені лікарські амбулаторії, де будуть обслуговувати і дітей, і дорослих.

Крім того, працюємо над тим, щоб медична допомога була для рівнян більш доступною, тому плануємо відкрити нові лікарські амбулаторії. Наприклад, було б добре, якби під таку амбулаторію знайшлося приміщення в житловому масиві «На щасливому».

Є чимало ідей, які хочемо реалізувати. Скажімо, знайти приміщення для лікарської амбулаторії, яка буде обслуговувати мешканців мікрорайону «Північний». Найкраще, щоб воно розташовувалося десь у районі супермаркету «Арсен». Це було б для всіх тамтешніх мешканців зручно. Втім, хотів би почути думки з цього приводу й самих рівнян, адже це робиться для їхньої зручності, а не для галочки.

– Кажете про зручність і водночас, подейкують, плануєте переселити жіночу консультацію з центру кудись на околицю міста?

– Це чутки. І я здогадуюся, звідки в них ноги ростуть. На мою думку, вони пов’язані з тим, що до ЦПМСД «Центральний», де розташована жіноча консультація, будуть перепідпорядковані дільничні педіатри з міської дитячої і терапевти з центральної міської лікарні в кількості 150 осіб. Необхідно вирішувати питання, де їх розмістити. Відтак, з’явилися чутки, що знову будуть переселяти жіночу консультацію. Проте рішення з цього приводу немає.

Як я бачу ситуацію? Нинішнє місцерозташування жіночої консультації в усіх відношеннях зручне, отож нелогічно переносити її кудись на околицю. Днями я мав зустріч з колективом жіночої консультації, де, як варіант, обговорювали пропозицію, щоб половину медпрацівників переселити, а іншу залишити на Драгоманова. Проте вони цього не хочуть. Необхідно шукати компроміс. В будь-якому разі, поки що ніхто нічого не робитиме. А коли будуть приймати якісь рішення, у цьому процесі братиме участь і завідувачка жіночої консультації.

– Вікторе Ігоровичу, а чим не вгодив вам головний лікар міського пологового будинку, що ви вимагаєте від нього написати заяву про звільнення?

– Знаєте, я про це довідався з інтернету. Після того як минулого вівторка побачив дописи про те, що головний лікар не спрацювався зі мною чи, навпаки, я з ним, у середу особисто зустрівся із Сергієм Сулімовським. Відразу зауважу: схиляю голову перед Сергієм Івановичем, як перед лікарем. А от щодо його адміністративно-господарської роботи, зізнаюся, маю чимало запитань. Ну, от вам особисто, скажіть відверто, подобається міський пологовий будинок, зокрема якщо його порівняти з перинатальним центром?

– Але ж у перинатальний вклали купу грошей як з обласного, так і державного бюджетів.

– Згоден. Але мова не про євроремонти і надсучасне обладнання, а про елементарний порядок. Ви підіть і гляньте, в якому стані в пологовому розетки, туалети тощо. Щоб усе це привести до належного ладу, не потрібні великі кошти. Проте ми із Сулімовським обговорили перспективу. 

Він вважає себе гідним посади головного лікаря і високо оцінює свою роботу. На цьому ми й розійшлися. Ніяких особистих конфліктів не було. Ніхто не змушував головного лікаря писати заяву про звільнення.

Більше того, ми далі працюємо в одній упряжці. Скажімо, міський пологовий будинок подав на конкурс проект (у разі перемоги майже 90% вартості його реалізації профінансує ЄБРР, а 10% – місто), і я докладаю всіх зусиль, аби цей проект був схвалений. Адже це допоможе провести ремонт відділення, яке стало топ-темою негативних інтернет-відгуків.

Тобто я нікому палиці в колеса не ставлю, навпаки, намагаюся допомогти. 

Тим часом до мене мало не щодня звертаються журналісти із запитанням: «Хто буде на місці Сулімовського?» Але я, повірте, не маю абсолютно ніякого наміру когось звільняти. Принаймні зараз.

– Чи не збираєтеся ви створити команду зі своїх людей на керівних посадах?

– Звідки ви це взяли? 

У мене немає питань до жодного головлікаря, за винятком Сергія Івановича. Вважаю, що всі – на своєму місці. Не скажу, що й Сулімовський завалив роботу. Просто є моменти, на які йому необхідно звернути більше уваги. Що стосується самого управління, то воно й так невелике, щоб ще когось із собою привести. Отож не маю наміру нікого ні звільняти, ні приводити на їхні місця когось зі «своїх».

Газета "Сім днів" В.Герус


Читайте також

Рентгенографія — це один із оперативних та ефективних способів діагностикирізноманітних порушень та захворювань. Найчастіше рентген використовує..
Українські Захисники – це хоробрість, відвага та міць. Бійці Збройних сил неодноразово доводили, що ворог безсилий перед нашою єдністю та нескор..
Астма - це хронічна хвороба, що проявляється періодичними нападами ядухи, якою можуть хворіти люди усіх вікових груп. За 9 місяців поточного року у..
Підписатись