Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Міжнародний день боротьби з ожирінням: як тримати вагу під контролем

26 листопада – Міжнародний день боротьби з ожирінням. 

Ожиріння – це захворювання, яке характеризується надлишковим накопиченням жирової тканини в організмі, обумовлене порушенням обмінних процесів. Надмірна вага має ряд небезпечних наслідків: серцево-судинні захворювання, діабет, щонайменше 12 видів раку, захворювання печінки й органів дихання та інше.

Серед поширених причин ожиріння та зайвої ваги виділяють: малорухливий спосіб життя; нераціональне та незбалансоване харчування та переїдання; порушення режиму харчування, хронічна перевтома, стреси.

Тримати вагу під контролем допоможуть кілька простих звичок:

  • Збалансоване харчування: намагайтеся замінити калорійну їжу овочами та фруктами. Дотримуйтесь правила тарілки здорового харчування: весь денний раціон повинен складатися з 2/3 овочів, 1/2 фруктів, 1/4 продукти з цільного зерна, 1/4 білкової їжі. Обмежте вживання оброблених продуктів, що містять сіль, цукор, жири. Відмовтеся від солодких напоїв.
  • Будьте активними: ведіть щоденник фізичної активності, щоб розуміти, чи достатньо ви рухаєтесь щодня.
  • Сон: намагайтеся спати щонайменше вісім годин.
  • Зверніться по допомогу: якщо вам не вдається самостійно схуднути, то поговоріть зі своїм лікарем. 

Для діагностики надмірної ваги й ожиріння у дорослих достатньо розрахувати індекс маси тіла (ІМТ). Він є оптимальним показником для оцінки розмірів тіла (ваги і зросту) та ризиків для здоров’я.

Розрахувати оптимальне співвідношення ваги і зросту (індекс маси тіла) можна за простою формулою: вага (кг) / зріст у квадраті (м).

Результати для дорослої людини:

  • нижче за 18,5 – недостатня вага;
  • 18,5–25 – нормальна вага;
  • 25-30 – зайва вага;
  • вище за 30 – ожиріння.

Це приблизні дані і орієнтуватись лише на них не варто, але цього обчислення достатньо для первинної самоперевірки.


Читайте також

КНП «Центральна міська лікарня» РМР отримала гуманітарний вантаж від благодійників з Німеччини. Сьогодні гуманітарну допомогу з партнерс..
Цукровий діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну (гормону, який регулює рівень..
У Рівному пацієнти, які перебувають на лікуванні та реабілітації у КНП «Центральна міська лікарня» РМР, долучилися до заняття із каністера..
Підписатись