Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Рівненські медики побували на Полтавщині, де відбувається пілотний проект з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги

Представницька рівненська медична делегація побувала на Полтавщині, де відбувається пілотний проект з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

У 56-ти комунальних закладах Полтавської області вводять тарифи і коригувальні коефіцієнти, на основі яких заклади охорони здоров’я отримуватимуть кошти від Національної служби здоров'я України за надані медичні послуги.

Відтепер у лікарів з’явиться нова термінологія:
✔️ваговий коефіцієнт - коригувальний коефіцієнт, що враховує характеристики складності клінічних випадків та інтенсивність використання ресурсів для діагностики і лікування в рамках однієї діагностично спорідненої групи щодо загальної середньої вартості діагностики та лікування клінічного випадку в умовах стаціонару;
✔️пролікований випадок - комплекс наданих медичних послуг пацієнту, пов’язаних з лікуванням клінічного випадку в умовах стаціонару, що завершується вибуттям пацієнта із стаціонару;
✔️середній індекс структури випадків - середнє значення всіх вагових коефіцієнтів за пролікованими випадками у стаціонарних умовах у відповідному періоді.

НСЗУ у межах пілотного проекту укладає з учасниками пілотного проекту договори про медичне обслуговування населення на надання медичних послуг, пов’язаних з наданням спеціалізованої (вторинної) медичної допомоги.

Упродовж триденної робочої поїздки делегація нашої області перейняла досвід роботи полтавців, побувавши від найвіддаленішого ФАПу і аж до обласної лікарні. Продуктивна зустріч була організована Центрами розвитку місцевого самоврядування як Полтавщини, так і Рівненщини.

“Нова система дає можливість впорядкувати фінансові відносини між НСЗУ та ЗОЗ. Останні будуть чітко бачити, за що отримують кошти, - розповідає начальник Управління охорони здоров’я м.Рівне Віктор Іськів. - Підприємства починають боротися за пацієнта. Це буде стимулювати керівника КНП набирати кваліфікований медперсонал, до якого йдуть люди. Це мотивує лікарів підвищувати свій професійний рівень. А пацієнту добре, бо він зможе віддати своє здоров’я у руки професіоналів.”

Тож шість КНП Рівного з листопада цього року укладатимуть угоди з НСЗУ щодо фінансування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. А вже із січня наступного року ця система запрацює у державі.


Читайте також

7 лютого 2020р. в КНП «Центральна міська лікарня» РМР пройшла міжобласна конференція Українського наукового медичного товариства лікарів&n..
Про це йде мова на нараді з головними лікарями, медперсоналом лікувально – профілактичних закладів Рівного, а також директорами шкіл міста. Нара..
Підписатись