Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Деякі питання реабілітації у галузі охорони здоров'я громади

Проблеми розвитку системи реабілітації в Україні, в тому числі і місті Рівному, накопичувалися десятиліттями, вирішувати ж їх доводиться у стислі терміни – таку вимогу висуває життя.

Повномасштабне військове вторгнення та регулярні масовані обстріли російською федерацією цивільної інфраструктури України стали значним викликом для всієї медичної системи. Кількість людей, які після стабілізації стану та лікування потребують реабілітації, збільшується чи не щодня, тож повернення постраждалих до повноцінного, активного життя – один із головних пріоритетів, як галузі охорони здоров'я та і органів місцевого самоврядування.

Поряд з тим – щорічно серед мешканців міста Рівного фіксується близько півтори тисячі нових пацієнтів, які після перенесеного інсульту, черепно-мозкової чи травми різних відділів хребта або ж нижніх кінцівок, потребують відновлення функції ходи.

Також варто відмітити про реєстрацію інсультів у людей молодого та середнього віку після перенесеної гострої коронавірусної інфекції (20-25% від усіх випадків гострих порушень мозкового кровообігу за ішемічним типом).

Як ніколи гостро, окрім фізичної реабілітації, постала потреба ще й у висококваліфікованій психологічній допомозі. Аби реабілітаційна допомога стала доступнішою, наприкінці 2022 року Міністерством охорони здоров'я та Національною службою здоров'я України розширено Програму медичних гарантій новими пакетами: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». На сьогодні особа, яка потребує комплексного відновлення – може самостійно обрати один із медичних закладів, законтрактованих НСЗУ, за даними пакетами. При цьому, послуги з реабілітації – доступні й безоплатні, та повністю покриваються Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій. 

Зважаючи на нагальність в потребі комплексної системи медичної реабілітації у Рівненській територіальній громаді, у жовтні 2022 року за ініціативою голови Постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства та соціального захисту населення, захисту учасників бойових дій і членів сімей загиблих героїв Небесної сотні і учасників бойових дій Рівненської міської ради Юрія Осіпчука було створено робочу групу з питань опрацювання проблематики забезпечення реабілітаційною допомогою у сфері охорони здоров'я населення м. Рівного та смт Квасилів. До складу робочої групи входили депутати – члени Медичної комісії, фахівці Управління охорони здоров'я, керівники закладів охорони здоров'я Рівненської міської ради, які надають медичну допомогу за напрямом реабілітація.

Відповідно до анонсованих НСЗУ вимог договору по пакетах з реабілітації, враховуючи, що КНП «Міська лікарня № 2» РМР уже мала розгорнутий ліжковий фонд, частково - відповідне реабілітаційне  обладнання, наявний кадровий ресурс для надання послуг з реабілітації – КНП «Міська лікарня № 2» РМР було визначено базою для створення реабілітаційного центру

Отож за рахунок коштів місцевого бюджету в 2022 році першочергово в КНП «Міська лікарня № 2» РМР: проведено ремонт покрівлі корпусу, в якому надається реабілітаційна допомога - 2407 тис. грн.; проведено облаштування основи, монтаж та запуск в роботу джерела резервного живлення – 460 тис. грн.; ремонт приміщення, де встановлено реабілітаційний комплекс Walkbot – 746 тис. грн.; придбано реабілітаційний комплекс Walkbot – 28670 тис. грн.; придбано діагностичне обладнання: електроміограф – 1100 тис. грн.; цифровий рентгенапарат – 5500 тис. грн.; цифровий стаціонарний УЗД-апарат експертного класу – 5325 тис. грн.; автоматизований біохімічний аналізатор – 635,5 тис. грн. Додатково з резервного фонду бюджету громади у 2022 для Міської лікарні № 2 Рівного виділено: на поточний ремонт укриття 196 тис. грн.; для забезпечення лікування осіб, які постраждали внаслідок військової агресії та продовжували лікування в Закладі на медикаменти та перев′язувальні матеріали – 960 тис. грн. та харчування – 560 тис. грн.

На сьогодні, серед переліку закладів охорони здоров'я Рівненської міської ради, що надають послуги зі стаціонарної реабілітації в рамках програми медичних гарантій – КНП «Центральна міська лікарня» РМР та КНП «Міська лікарня № 2» РМР. Окрім того, в останньому з листопада місяця поточного року функціонує реабілітаційний Центр для поранених військових «PINCHUK RECOVERY CENTRE”, який створено в рамках проєкту Віктора та Олени Пінчуків «RECOVERY (Відновлення)», який оснащений новітнім реабілітаційним обладнанням та відповідає вимогам інклюзивності закладів охорони здоров′я.

Також, в КНП «Міська дитяча лікарня» РМР надаються послуги реабілітації дитячому населенню на амбулаторному рівні, в рамках пакету «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Окрім того, в даному закладі надаються і медичні послуги в рамках пакету НСЗУ «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя». Медичні послуги із амбулаторної реабілітації можна отримати і у КНП «Пологовий будинок» РМР, адже закладом укладено договір з Національною службою здоров'я України, в тому числі і за пакетом медичних послуг «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах».

На сьогодні серед стаціонарного ліжкового фонду в КНП «Центральна міська лікарня» РМР зареєстровано 20 реабілітаційних ліжок та в КНП «Міська лікарня № 2» РМР - 30 ліжок для надання медичної послуги зі стаціонарної реабілітації.

В перспективних планах розвитку реабілітаційних послуг в Рівненській міській територіальній громаді:

► розширення спектру реабілітаційних послуг за рахунок амбулаторних для дорослого населення;

► тематичне удосконалення персоналу, задіяного в наданні реабілітаційних послуг;

► моніторинг запиту на послуги медичної реабілітації з метою оперативного реагування на потреби населення та збільшення таких послуг, при необхідності.


Читайте також

Заклади охорони здоров‘я Рівненської міської ради здійснюють наступні кроки до енергоефективності установ! Секретар Рівненської міської ради Ві..
Щороку у третій четвер листопада відзначають Міжнародний день відмови від паління! Ця дата має на меті привернути увагу населення до небезпеки тютюноп..
Ультразвукове дослідження (УЗД) – це зручний, сучасний та ефективний метод діагностики, який дозволяє отримати зображення внутрішніх органів за ..
Підписатись