Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

НСЗУ: Програма “Доступні ліки”: до Реєстру додано нові лікарські засоби

Інформація НСЗУ

Тепер реєстр містить 246 позицій лікарських засобів. Зокрема, до нього увійшли нових 7, яких не було в попередніх Реєстрах.

01 червня оприлюднено наказ МОЗ № 1284, яким затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28 травня 2019 р. 

З 246 лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки” 77 можна отримати безоплатно. Це - на 4 більше, ніж було у попередньому реєстрі. Також до нового реєстру включено 7 нових лікарських засобів.

З 246 лікарських засобів 187 - для лікування серцево-судинних захворювань,  43 – діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми та  один лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб.

Найбільша кількість лікарських засобів з міжнародними непатентованими назвами - амлодипін (33) та метформін (33).

В.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ Ірина Ліштаба: «Ми продовжуємо поліпшувати програму реімбурсації «Доступні ліки». Ліки стають ще доступніші для пацієнтів. Тепер в оновлений реєстр внесено нові лікарські засоби, які можна отримати безоплатно чи з незначною доплатою.
Програма реімбурсації допомагає українцям дбати про здоров'я. Вона надає можливість отримувати потрібні  ліки від держави безоплатно або з незначною доплатою для безперервного лікування бронхіальної астми, діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань. Безперервне лікування допомагає зберегти якість життя пацієнтам, що живуть з цими захворюваннями.
Вже понад 2,19 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації. А загалом вже відпущено понад 14,38 млн е-рецептів».

ДОВІДКАПрограма реімбурсації «Доступні ліки» працює з 1 квітня 2017 року, завдяки їй пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, можуть отримати потрібні їм ліки за рецептом свого лікаря первинки в аптеці безоплатно, або з незначною доплатою.

З 1 квітня 2019 року програма реімбурсації перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України і стала працювати за новими правилами - відпуск лікарських засобів відбувається лише за електронними рецептами. Це дозволяє людині отримати потрібні їй ліки в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця виписування рецепту. Програма з бюджетоорієнтованої стала пацієнтоорієнтованою. 

Найбільший відсоток користувачів програми саме серед тих, хто потребує фінансового захисту. Програма дозволяє зменшити особисті витрати українців на лікування, зокрема:
- 11,5% свого доходу у середньому щомісяця заощаджують люди віком 65+, які отримують мінімальну пенсію;
- 63% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину - батьки малечі до 5 років;
- 35% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину - родина, де є діти від 6 до 17 років.


Читайте також

Астма - це хронічна хвороба, що проявляється періодичними нападами ядухи, якою можуть хворіти люди усіх вікових груп. За 9 місяців поточного року у..
Парвовірусна інфекція - гостре інфекційне захворювання переважно дитячого віку, що викликається парвовірусом людини типу В19 і характеризується різном..
12 грудня відзначається Всесвітній день загального медичного забезпечення. Загальне медичне забезпечення означає, що всі люди мають доступ до компле..
Підписатись