Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм!

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм!

Сьогодні весь світ підтримує людей з аутизмом та їхні родини, привертаючи увагу до важливості розуміння, підтримки та інклюзії.

Що варто знати про аутизм?

Аутизм (розлад аутистичного спектру (РАС) – це не хвороба, а стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя.

Діагностувати ризик розвитку аутизму можна вже в 1,5 річному віці дитини за допомогою спеціального скринінгового тесту.

Рівні розумової діяльності у людей з РАС, або як їх ще називають «людей дощу», варіюють в надзвичайно широких межах – від важкого порушення функцій до чудових невербальних когнітивних навичок. Такі діти проявляють здібності – іноді просто геніальні – до малювання, музики, конструювання, математики тощо. 
 
На що батькам потрібно звернути увагу:

Порушення мови

Частина дітей не розмовляють зовсім, інші відстають від своїх однолітків у мовному розвитку. У віці до 12 місяців не агукають, не виявляють активно радості при наближенні мами або когось із близьких; видають одні й ті ж звуки,

Відсутність емоційного контакту з людьми

В першу чергу – з батьками. Малюки не дивляться людям в очі, не тягнуться до батьків на руки, не посміхаються, часто чинять опір спробам взяти їх на руки, приголубити.

Усамітнення

Дитина з аутизмом відчуває сильний дискомфорт серед інших людей, а з часом – тривогу.

Напади агресії

Будь-яка невдача може викликати у дитини спалах гніву, спровокувати істерику, фізичну атаку.

Слабкий інтерес до іграшок

Наприклад, дитина не катає машинку, а годинами крутить її колесо.

Стереотипність поведінки, страх змін

Діти-аутисти схильні здійснювати одні й ті ж дії протягом довгого часу: повторювати одне і те ж слово, бігати по колу, розгойдуватися з боку в бік, дивитися на обертові об'єкти, вертіти щось тощо.

Які вони, дорослі «люди дощу»?

Розлади аутистичного спектру можуть істотно обмежити здатність людини здійснювати повсякденну діяльність і брати участь в житті суспільства. Ці розлади часто негативно впливають на освітні і соціальні досягнення людини. Деякі «люди дощу» здатні жити самостійно і продуктивно, інші страждають важкими порушеннями і потребують довічного догляду та підтримки.


Читайте також

Делегація від Рівного, до складу якої входила в. о. начальника Управління охорони здоровʼя виконавчого комітету Рівненської міської ради Лариса Іванів..
Навесні із настанням тепла активізуються іксодові кліщі. Вони можуть переносити майже 150 збудників небезпечних захворювань, серед яких - хвороба Лайм..
У КНП "Міська стоматологічна поліклініка" Рівненської міської ради віднедавна доступна можливість онлайн-запису на прийом до фахівців! Для того, щоб ..
Підписатись