Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Як вберегти здоров’я та не наражатися на небезпеку - поради лікаря – ординатора КНП "Центральна міська лікарня" РМР Наталії Циплінської

У зв’язку з літньою спекою головний біль, нудота, запаморочення – це те, на що найбільше наразі скаржаться люди. Третина інсультів і вдвічі більше мікроінсультів з”являються через порушення мозкового кровообігу, тобто вертебро - базилярну недостатність, переконані лікарі. Наразі - це одна із найбільших проблем неврології.

Як вберегти здоров’я та не наражатися на небезпеку. Ми записали поради лікаря – ординатора КНП "Центральна міська лікарня" РМР Наталії Циплінської:
✔ Людям, котрі мають проблеми судинного характеру, не бажано довго перебувати на вулиці. Я б радила уникати прямого сонячного проміння - засмагати чи отримувати фізичні навантаження на сонці. Краще – взагалі не виходити з приміщення, якщо є така можливість. Треба ставитися обережно до протягів . Достатньо 15-ти хвилин, щоб отримати неврит лицьового нерву. А лікувати ой, як довго.
✔ Порада для офісних працівників, які рятуються у спеку завдяки кондиціонеру: не ставте на дуже прохолодний режим. На тлі температурних перепадів виникає судинна дисфункція. При цьому притік – відтік крові порушується і це впливає на структуру головного мозку. 
✔ Люди навіть не здогадуються, що страждають на вертебро – базилярну недостатність. Це порушення функцій головного мозку через послаблення кровотоку.
Під час гострого періоду не можна застосовувати масажі, та електропроцедури. Це все протипоказано. При вертебро- базилярній недостатності самопочуття буде ще більше погіршуватись.
✔ Звертаюся до гіпертоніків. Не сидіть, не чекайте, бо інсульт – найстрашніший вихід із ситуації. Як відомо, життя у цьому випадку ділиться на “до” та “після” хвороби. Адже період реабілітації тут нелегкий. І про це я завжди нагадую своїм пацієнтам аби вони пам’ятали, що треба слухати себе та слідкувати за собою. Не треба чекати поки стане надзвичайно погано.
✔ Ліки надходять в організм найкраще у перші три години від початку захворювання, тобто під час “терапевтичного вікна”. Згодом лікування відбувається все важче. На жаль, наші люди не навчені слідкувати за власним здоров’ям. І це прикро.


Читайте також

Листопад традиційно вважається місяцем чоловічого здоров‘я. Протягом місяця відбувається всесвітня акція «Вусопад», у ході якої чоло..
Інформація про загрозу завершення надання спеціалізованої амбулаторної медичної допомоги за адресою: м. Рівне, вул. Фабрична, 10 (КНП «ЦПМСД &la..
29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом! За 9 місяців поточного року у закладах охорони здоров‘я Рівненської міської ради зареєст..
Підписатись