Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

”Комп’ютерний” синдром - хвороба офісних працівників!

Робота в сучасних офісах практично не пов'язана з небезпеками та ризиками. Просторе світле приміщення, зручне офісне крісло, стіл, комп'ютер, кондиціонер. Все це створює атмосферу комфорту та затишку. Однак, в результаті численних досліджень з'ясувалося, що всі, хто пов'язаний з роботою в офісах і тривалий час просиджують за комп'ютером, ризикують стати жертвами безлічі захворювань. І хоча негативні наслідки подібної роботи важко обійти, але знизити ймовірність появи багатьох хвороб можливо.

Однією із найпоширеніших проблем яка виникає у офісних працівників, що працюють за комп′ютером - погіршення зору. Саме робота за монітором здатна негативно впливати на зір. Працюючи за комп'ютером, людина, як правило, напружує зір і рідше моргає. Може виникати синдром сухого ока. Це проявляється сухістю та різзю в очах.

З ціллю профілактики хвороб ока серед працівників Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному, професійна діяльність яких тісно пов"язана з роботою за комп"ютером, лікар-офтальмолог КНП "Міської лікарні № 2" РМР Дрозд Вікторія провела консультативний огляд. 47 офісних працівників ЦНАПу сьогодні отримали заключення лікаря-окуліста та поради як вберегти свій зір: 
✔ У першу чергу необхідно звернути увагу на своє робоче місце. Стіл повинен бути розташований так, щоб вікно не виявилося перед тобою. Центр екрану повинен розташовуватися на рівні очей або трохи нижче. Екран монітора повинен бути віддалений від очей мінімум на 50-60 см. Освітлення повинне бути не дуже яскравим. Ідеальний варіант – приглушене розсіяне світло.
✔ Так само не рекомендується направляти повітря кондиціонера в обличчя.
✔ Кожні 15-20 хвилин необхідно відволікатися від монітора, дивитися на предмети, що знаходяться далеко. При цьому необхідно енергійно та часто моргати, змочуючи слизову очей.
✔ Дуже добре, хоча б один раз на день робити гімнастику для очей. А якщо слизова очей все-таки пересихає, то необхідно звернутися до лікаря. Спеціаліст порадить спеціальні краплі, що імітують сльозу.

Якщо вжити до роботи з комп’ютером принцип світлофора, кажуть вчені, то можна сказати, що в зеленій зоні перебувають люди, котрі мають епізодичні контакти з ПК. У жовтій — ті, у кого ці контакти регулярні. А в червоній — професіонали і геймери. 

Сучасна людина, котра контактує з комп’ютером, повинна розуміти, в якій вона зоні, і відповідно піклуватися про своє здоров’я. Якщо «зеленим» для збереження нормального зору не потрібні особливі заходи, то «жовтим» — украй потрібні: чергування роботи й відпочинку, самоконтроль самопочуття під час роботи, спеціальна гімнастика для очей та вітамінні препарати. Для тих, хто перебуває в червоній зоні, треба говорити не лише про профілактику і загальне оздоровлення, а й про реабілітацію, оскільки в багатьох із них за час роботи зорова функція тією чи іншою мірою вже порушилася. У такому разі потрібно звертатися до професіоналів-офтальмологів.


Підписатись