Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

В рамках Дня пам′яті Чорнобиля проводилось вимірювання артеріального тиску та рівня цукру крові

26.04.1986 року сталась техногенна катастрофа, звістка про яку облетіла Весь світ. У перші роки після Чорнобильської катастрофи фахівці говорили, що її віддалені наслідки відгукнуться за кілька десятиліть значним погіршенням здоров'я потерпілих людей. А негативний вплив аварії відчуватимуть не лише нинішнє, а й майбутні покоління.
Станом на 01.01.2016 року на диспансерному спостереженні в  амбулаторно-поліклінічних закладах м. Рівного знаходиться 879 осіб, які проживали на забруднених територіях, та 1708 осіб, які народились від осіб 1-3 груп первнного обліку не залежно від того, де в даний час проживають батьки. В Рівненському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення на Д-обліку знаходиться 1126 осіб жителів м.Рівного, які брали участь ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 136 осіб жителів м.РІвного, які евакуйовані із зони дії радіації або самостійно залишили зону радіоактивного забруднення у період евакуації з 26.04.86р.
Профілактичні огляди дано категорії населення в лікувально-профілактичних закладах м.Рівного проводяться відповідно до планів. 
Протягом 2015 року проведено медичний огляд 3695 осіб, що постраждал від аварії на ЧАЕС, з них 3,3% визнано здоровими, 491 особа, що постраждали від аварії на ЧАЕС отримали стаціонарне лікування, 329 - санаторно-курортне та амбулаторно оздоровлено 3573 особи даної категорії населення, що складає 96,7% . Вперше визнано інвалідами в 2015 році 12 осіб серед дорослого населення, причину яких пов′язано з впливом радіаційного випромінювання, та встановлено інвалідність внаслідок аварії на ЧАЕС вперше в житті 1 дитині. В 2015 році зареєстровано 10 випадків смерті серед даної категорії населення. 
На виконання розпорядження голови ОДА від 18.09.2009 № 351 "Про організацію та забезпечення ліками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та з метою упорядкування та вдосконалення якості, медикаментозного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи розпорядженням міського голови від 23.10.2009 р. № 1310-р (разом зі змінами) "Про організацію забезпечення ліками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" створено робочу групу з питань організації, координації та контролю медичного забезпечення громадян м. Рівне, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та затверджено Порядок безоплатного забезпечення ліками для амбулаторного лікування та безоплатного і пільгового зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян м. Рівного.
Безоплатне забезпечення ліками для амбулаторного лікування проводиться шляхом виписки пільгових рецептів в амбулаторно-поліклінічних закладах управління охорони здров′я м. Рівного. 
Відпуск ліків за безоплатними рецептами лікарів, даній категорії населення, здійснюється через аптечні заклади ВАТ "Рівнефармація" у межах затверджених обсягів коштів, а саме:
- аптека № 1 (м-н Незалежності, 3);
- аптека № 134 (вул. Макарова, 3);
- аптечний пункт № 1 аптеки № 43 (вул. Грушевського, 11);
- аптечний пункт № 1 аптеки № 70 ( вул. Чорновола, 79);
- аптечний пункт № 2 аптеки № 70 (вул. Фабрична, 10).
Пільгове зубопротезування проводиться згідно виділених коштів на базі міської стоматологічної поліклініки. 
26.04.2016 року в рамках Дня пам′яті Чорнобиля в холі поліклініки №2 проводилось вимірювання артеріального тиску та рівня цукру крові, в ЦПМСД "Ювілейний" бажаючим вимірювали артеріальний тиск.
Підписатись