Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

МОЗ: Більше 100 медиків та управлінців охорони здоров'я стали учасниками Літньої школи-2018

Цьогоріч на Літній Школі "Трансформації системи охорони здоров"я" управління охорони здоров"я міста Рівного представляє заступник начальника управління Вікторія Покоєвчук.

Далі інформація з сайту МОЗ України

17 червня 2018 у Снов’янці Чернігівської області відкрилась 5-та Літня Школа «Трансформація системи охорони здоров’я: Східна Європа» для медиків та управлінців в охороні здоров’я. Цього року Школа зібрала більше 100 учасників та гостей з 8 країн світу.

Протягом тижня слухачі Літньої школи вивчатимуть стратегію, економіку, менеджмент та комунікації в охороні здоров'я. Школа підтримує довгоочікувані зміни в системі охорони здоров’я в Україні, надаючи платформу для спілкування для найвмотивованіших фахівців. Літню школу проводять Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я. До Школи залучені провідні національні та міжнародні експерти, а теми і формат дискусій щороку змінюються, щоби якомога ефективніше відповідати вимогам часу і запитам учасників. Після ухвали законів, що дали старт трансформації охорони здоров’я у  жовтні 2017 року, учасники Літньої школи здобувають інструменти, як працювативати в нових умовах.

«Літня школа — унікальний майданчик, де зустрічаються лідери та змінотворці охорони здоров‘я з різних країн світу, щоб вчитися один у одного. У тому числі тут народжувалися принципи трансформацій, які ми зараз впроваджуємо в Україні. І особливо приємно відмітити, що випускники Літньої школи зараз активно впроваджують зміни на місцях», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк

"Коли на початку червня я побачив майже 20 тисяч зареєстрованних лікарів в системі eHealth та 2 мільйони декларацій від пацієнтів лікарень, що уклали договори з НСЗУ, зрозумів, що українське суспільство готове до змін. Люди все більше, з кожним роком незалежності, усвідомлюють цінність свого життя. Для мене, як для фахівця з вищою медичною освітою, це означає, що усвідомленим стає і ставлення до свого та чужого здоров'я. І я впевнений, що це лише початок медичної реформи в дії, головним рушієм якої є саме лікарі", - сказав Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України.

Як завжди, на Літній школі три секції на вибір слухачів: "Системи охорони здоров'я: політика та фінансування", "Управління закладом охорони здоров’я" та "Комунікація в охороні здоров’я".

До дискусії про системні зміни залучені сімейні лікарі, керівники медичних закладів – як державних, так і приватних, експерти, політики, керівники недержавних та громадських організацій.

«Літня школа слідує цінностям Києво-Могилянської академії: навчання тут завжди змістовне, а напрямок дискусії, в якому працюють викладачі на кожній з секції, визначають саме слухачі – своїми запитаннями відповідно до своїх потреб. Важливо, щоб учасники Літньої школи знайшли тут відповіді на свої питання і отримали натхнення», - зазначила на відкритті Літньої школи викладач магістерської програми Менеджмент в охороні здоров’я Школи охорони здоров’я доктор філософії Тетяна Степурко.

Літня школа – це 6-денна навчальна програма, що складається з інтенсивних занять у вигляді невеликих модулів, пленарних зустрічей-лекцій, роботи у групах, виконання практичного проекту та неформальні дискусії на професійні теми.

«Нові знання – це нові можливості. У процесі здійснення реформи охорони здоров‘я вкрай важливо надати можливості розвитку управлінцям та медичним працівникам всіх рівнів. Ми в ЮНІСЕФ продовжуємо підтримувати зміни та навчальні програми із стратегічних комунікації, ефективного управління та лідерства щодо питань охорони здоров‘я та медичних послуг. Кожна дитина, сім‘я та громадянин в Україні мають право на якісну медичну допомогу. Завдяки спільними зусиллями ми невпинно наближаємося до цієї мети», - зазначила Анна Суходольська, Керівник програм комунікації та розвитку Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Секції

  1. Системи охорони здоров'я: політика та фінансування. Дана секція особливо пропонується управлінцям системою, полісі-мейкерам і представникам громадського сектору, оскільки фокусується на сучасних підходах, розумінні та інструментах для ефективнішого функціонування системи охорони здоров’я, з відповідними прикладами з країн регіону.

  2. Управління закладом охорони здоров’я. Дана секція розроблена насамперед для керівників медичних закладів, заступників і завідувачів відділеннями і передбачає роботу в групах над практичними завданнями. Під час секційних занять учасники зануряться у теорію та методи управління персоналом, цілепокладання та ознайомляться з інструментами операційного управління.

  3. Комунікація в охороні здоров’я. Дана секція орієнтована на управлінців, зацікавлених в ефективних комунікаційних стратегіях для їхніх закладів, регіонів або громадських ініціатив. Під час цієї секції учасники в групах розроблятимуть комунікаційні стратегії відповідно до визначених проблем. У межах стратегій учасники навчаться чітко формулювати цільову аудиторію, дієві повідомлення, необхідні канали комунікації, а також дізнаються про кризові комунікації та сучасні тренди стратегічних комунікацій. Секція передбачає активне залучення та виступи кожного учасника.

Викладачі

Поруч із провідними українськими фахівцями, на літній школі викладають:

  • Аксель Хоффманн, Швейцарський інститут охорони здоров’я і тропічної медицини (м. Базель, Швейцарія);
  • Марк Говерс та Маук Вільберс, викладачі Маастрихтського університету (Нідерланди);
  • Еріка Річардсон, технічний спеціаліст Європейської обсерваторії з систем і політики охорони здоров’я;
  • Вім Гроот, професор економіки Маастрихтського університету (Нідерланди);
  • Єжи Міллер, заступник міністра фінансів Польщі у 1998-2000 роках, який, зокрема, відповідав за реформу системи охорони здоров’я;
  • Агрон Гаші, керівник програми з питань здоров’я та харчування, ЮНІСЕФ Косово.

Слідкуйте за онлайн трансляціями: ранкові пленарні сесії о 9:00, вечірні дискусійні панелі о 18:00 на: https://www.facebook.com/hct.summer.school/

Фото МОЗ України


Читайте також

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Мета кампанії — мотивувати людей тестуватися та інформувати про пер..
Фахівці КНП «Пологовий будинок» РМР продовжують рятувати життя маленьких пацієнтів! Після 48 днів інтенсивної терапії та 32 днів постінтен..
Колектив Управління охорони здоров‘я виконавчого комітету Рівненської міської ради щиро вітає з Днем народження директора КНП «Міська ліка..
Підписатись